Chlad Chiméry odevzdán

Jak jste si možná všimli, letos jsem poprvé vynechal „novoroční“ článek. Jednak nebylo příliš o čem psát, jednak mnou toho času lomcovala angina, ale také jsem byl zahrabaný v korekturách čtvrté části Algoru. Velice rád teď proto oznamuji, že jsou dokončeny a před pár hodinami rukopis Chladu Chiméry odešel do nakladatelství Brokilon.

Informace o čtvrtém dílu plánujeme uvolňovat postupně, takže prozatím jen velmi obecně: Chlad Chiméry je dosud nejdelším pokračováním Algoru. Délka tentokrát dosti přesáhla milion znaků, a popravdě se pohybuje už na samé hranici technického limitu knihy, což nás s Janou netěší, ale co se dá dělat. Vracíme se pochopitelně ke všem hlavním postavám, i k několika vedlejším z minulých dílů, a také do jisté míry prohlubujeme a rozšiřujeme historii algorského světa. Obrázek na obálce by se měl tentokrát týkat přímo jedné z hlavních postav, bohužel zatím stále není jisté, že se ho podaří získat, proto ho zatím nechceme ukazovat.

Co tedy bude dál? Nyní je vše v rukou nakladatelství, takže musí proběhnout nutné korektury i redakční práce. Prozatím stále nemůžeme s jistotou říct přesné datum vydání, ale doufáme, že všechno půjde hladce, a bude to co nejdříve.

Jsme si s Janou vědomi, jak dlouho jste na pokračování Algoru všichni čekali. Loňský rok nebyl příliš zdařilý, a týká se to i zpoždění Chladu Chiméry. Přesto doufáme, že nám zachováte přízeň – a samozřejmě, že nebudete výsledkem nakonec zklamáni.

To je prozatím všechno – a byť opožděně, přeji všem mnoho štěstí, zdraví a úspěchů do roku 2020!

Aktuality | Neděle, 2 února, 2020 v 16:07

4 Comments to “Chlad Chiméry odevzdán”

 1. napsal(a):

  Díky. Opravdu jsem teď potřebovala nějaké pozitivní zprávy. Už se moc těším!

 2. Miroslav Kizák napsal(a):

  ta kocka vypada, jako by se hodne na knize namakala 😀

 3. Alex napsal(a):

  Skvěle ! Čekám jak na trní

 4. Ondřej Trhon napsal(a):

  Paráda!
  Moc se těším. Ať se daří.

Váš komentář: