Chlad Chiméry odevzdán

Jak jste si možná všimli, letos jsem poprvé vynechal „novoroční“ článek. Jednak nebylo příliš o čem psát, jednak mnou toho času lomcovala angina, ale také jsem byl zahrabaný v korekturách čtvrté části Algoru. Velice rád teď proto oznamuji, že jsou dokončeny a před pár hodinami rukopis Chladu Chiméry odešel do nakladatelství Brokilon.

Informace o čtvrtém dílu plánujeme uvolňovat postupně, takže prozatím jen velmi obecně: Chlad Chiméry je dosud nejdelším pokračováním Algoru. Délka tentokrát dosti přesáhla milion znaků, a popravdě se pohybuje už na samé hranici technického limitu knihy, což nás s Janou netěší, ale co se dá dělat. Vracíme se pochopitelně ke všem hlavním postavám, i k několika vedlejším z minulých dílů, a také do jisté míry prohlubujeme a rozšiřujeme historii algorského světa. Obrázek na obálce by se měl tentokrát týkat přímo jedné z hlavních postav, bohužel zatím stále není jisté, že se ho podaří získat, proto ho zatím nechceme ukazovat.

Co tedy bude dál? Nyní je vše v rukou nakladatelství, takže musí proběhnout nutné korektury i redakční práce. Prozatím stále nemůžeme s jistotou říct přesné datum vydání, ale doufáme, že všechno půjde hladce, a bude to co nejdříve.

Jsme si s Janou vědomi, jak dlouho jste na pokračování Algoru všichni čekali. Loňský rok nebyl příliš zdařilý, a týká se to i zpoždění Chladu Chiméry. Přesto doufáme, že nám zachováte přízeň – a samozřejmě, že nebudete výsledkem nakonec zklamáni.

To je prozatím všechno – a byť opožděně, přeji všem mnoho štěstí, zdraví a úspěchů do roku 2020!

Aktuality | Neděle, 2 února, 2020 v 16:07

11 Comments to “Chlad Chiméry odevzdán”

 1. Martina napsal(a):

  Děkuji za odpověď. Četla jsem i co jste napsal paní Kateřině a moc doufám, že se brzy podaří knihu vydat:-) Samozřejmě v této situaci je jasné, že se řeší jiné věci a každý to určitě chápe, ale chtěla bych vám ještě říct, že pro mě jsou knihy velkou součástí života, obzvlášť tak vynikající jako ty vaše:-) a pokud nám nezbývá než čekat, nedá se nic dělat, ale když člověk ví, že čeká na něco velkolepého tak to za to stojí:-) Držte se a přeji mnoho úspěchů. Martina

 2. Jan Hlávka napsal(a):

  Kateřina: To by bylo hodně nezodpovědné vzhledem k faktu, že nikdo dnes nedokáže říct, jak dlouho budou karanténní opatření trvat, anebo jak moc se věci sále zhorší. Jedna z největších distribučních a nakladatelských sítí u nás rozeslala před pár dny všem knihkupcům, překladatelům a dalším partnerům dopis, ve kterém suše oznamuje, že až do odvolání jim zastavuje veškeré platby. Kdokoliv pro ně psal (netýká se přímo mě), překládal nebo prodával knihy – nedostane vůbec nic. Nejspíš i dlouho poté, co karanténa skončí. A to je jen jeden příklad.

  Nechci malovat čerta na zeď a budu rád, pokud se mýlím, ale za zcela možný scénář považuji i to, že „Chlad Chiméry“ vyjde třeba až někdy koncem tohoto roku.

 3. Kateřina napsal(a):

  To je nemilé. 🙁

  Úvaha: pokud nakladatelství řeší v současné situaci cashflow, nepomohly by jim předobjednávky? Netrpěliví fanoušci by se určitě našli. 😉

 4. Jan Hlávka napsal(a):

  Martina: Především – s Janou moc děkujeme a vážíme si toho. 🙂

  K otázkám: Algor bude mít – definitivně – pět pokračování. „Chlad Chiméry“ je tedy předposlední. Co se týče data vydání, to je v této chvíli naprosto nejasné. Příčinou je samozřejmě pandemie a nouzová opatření, která zle dopadají i na nakladatele a prodejce knih. Většina nakladatelů funguje ve více či méně „pozastaveném“ režimu a dokud trvá karanténa, bude se to bohužel spíše zhoršovat. Už se o tom píše například zde:

  https://www.idnes.cz/kultura/literatura/ceska-nakladatelstvi-vydani-knihy-koronavirus.A200317_083019_literatura_kiz?

 5. Martina napsal(a):

  Ještě bych se chtěla zeptat, kolik dílů bude série Algor mít? Děkuji Martina

 6. Martina napsal(a):

  Dobrý den, vaše knihy jsou nádherné:-), úžasné. Těším se na další díl a chci se zeptat kdy asi tak vyjde? Děkuji Martina

 7. Tom napsal(a):

  Kdyby podle vašich knih z algoru natočili filmy a drželi se přesně každé z nich, určitě by to bylo lepší jak Star wars … Čtu je opakovaně. Jsou skvělé. Díky za ně.

 8. napsal(a):

  Díky. Opravdu jsem teď potřebovala nějaké pozitivní zprávy. Už se moc těším!

 9. Miroslav Kizák napsal(a):

  ta kocka vypada, jako by se hodne na knize namakala 😀

 10. Alex napsal(a):

  Skvěle ! Čekám jak na trní

Váš komentář: