Chlad Chiméry přichází

Trochu dříve oproti plánu přichází prozatím v elektronické podobě čtvrtý díl Algoru, Chlad Chiméry. Zatímco papírová kniha bude k dispozici nejspíše koncem příštího týdne, nejpozději pak 21. září, e-book si můžete na webu Palmknihy.cz zakoupit už nyní. Ukázka je k dispozici tamtéž.

Co napsat dalšího? Samozřejmě s Janou doufáme, že se vám čtyřka bude líbit alespoň stejně tak, jako všechny díly předchozí. Velmi si vážíme všech komplimentů, jaké se na Algor snáší, hlavně v poslední době. Chlad Chiméry je v mnoha ohledech dílem, který byl dosud nejpracnější na napsání, ať co se týče provázanosti dějů a postav, nebo udržení nějaké přijatelné délky. V některých bodech se improvizovalo více, než kdy předtím – dokonce i obálka je do jisté míry „plán B“ neboť ta, kterou jsme měli v úmyslu původně, se ukázala být nepoužitelná z licenčních důvodů – a tím spíše jsme zvědaví na výsledek.

Rovněž z důvodů délky jsme bohužel nemohli splnit výsledek ankety zde na stránkách a dát do knihy seznam postav. Těch několik listů navíc už by se prostě nemuselo vejít, z hlediska počtu znaků je Chlad Chiméry zatím nejdelší knihou, co jsme kdy napsali. V dalších týdnech se pokusíme vytvořit seznam a poskytnout ho ke stažení alespoň zde na stránkách.

A co bude dál? Práce na Ledopádu, závěrečném dílu Algoru už započaly. Momentálně nemohu slíbit, a dokonce ani odhadnout, jak dlouho psaní potrvá. Komplikací a věcí, které budeme muset uzavřít, je ohromné množství, a nechceme odvést zbrklou práci. Vše, co mohu slíbit, a tímto slibuji je, že Algor nezůstane nedokončen. Nedopsání této série vzhledem k počtu čtenářů a pouhému množství času, jaké si už od nás obou vyžádalo, jednoduše nepřipadá v úvahu. A na počátku příštího roku se samozřejmě můžete těšit na Studenou bestii, první samostatnou povídku ze světa Algoru.

To je prozatím všechno. Ještě jednou děkujeme všem, kteří nám zachováváte přízeň a přejeme vám s Janou v nelehkém roce 2020 alespoň pěkné počtení.

Aktuality | Čtvrtek, 10 září, 2020 v 19:53

12 Comments to “Chlad Chiméry přichází”

 1. Jan Hlávka napsal(a):

  V této chvíli nemůžeme říct. Chtěli jsme s Janou seznam postav už na úvod „Chladu Chiméry“, ale délka knihy byla nakonec taková, že by se tam prostě fyzicky nevešel, musel by se o několik stran krátit text. Pokud to půjde, nějakou formu seznamu bychom tam rádi měli, ale krátit kvůli tomu případně příběh nebudeme.

 2. Stefan napsal(a):

  Dobry den, bylo by mozne do 5. dilu vlozit na zacatek
  seznam postav a jejich roli v pribehu?
  Diky, Stefan.

 3. Milan napsal(a):

  Pote, co jsem od jara pravidelne otravoval primo nakladatele, kdy uz bude chch k dostani jsem to dal vicemene jako jednohubku, pri ktere jsem zanedbaval rodinu i praci. Tolik cekani a precteno za 2 dny je fakt strasnej nepomer! Ale celej Algor je proste paradni a povazuju to za jednu z nejlepsich, ne-li nejlepsi space operu posledni dekady. A to mam nacteno z sf literatury opravdu dost. Jestli by si neco zaslouzilo preklad pro anglofonni cast lidstva, tak je to Algor!

 4. Tom napsal(a):

  Opět špičková kniha. .. bohužel ten utnutý konec … Takže otázka je víc než jasná. Už je hotové pokračování ? Nadstandardní knižní zážitek.

 5. kutululu napsal(a):

  Trochu závidím těm, kteří mají tolik času, že zvládli knihu přečíst za 1-2 dny :-). V pátek jsem četl do jedné ranní, nešlo prostě přestat. Obzvlášť druhá polovina je opravdu napínavá a vývoj konkrétně jedné postavy (nebudu spoilerovat) je pro mě jednou z nejlepších částí knihy. Děkuji převelice a přeji hodně zdaru do pokračování!

 6. Martina Kafková napsal(a):

  Tak dlouhá doba čekání a jen tři dny mi trvalo ji přečíst. Děkuji za super zážitek a souhlasím s Kateřinou. Čekání bude utrpení. Krásná práce moc děkuji autorům za zážitek.

 7. Alena napsal(a):

  Super knižka, dokonca som sa ovládla, nezhltla som to za jednu noc, naopak, čítala som až tri dni :). Ďakujem autorom a teším sa na piaty diel.

 8. Kateřina napsal(a):

  Naši milí autoři, čím jsme si to zasloužili, že jste CHCH zakončili tak brutálním cliffhangerem (či spíš několika cliffhangery)? Teď bude to čekání na další díl ještě horší… Fňuk.
  Ale jinak samozřejmě super, bomba, je to hukot. 🙂 I když – nebo protože? – šla velká část předvídat. Všechny dosavadní díly totiž do sebe perfektně zapadají, klobouk dolů za takovou pečlivost a všemožné provázané detaily.

  Těším se na povídku. A na tolik dílů Ledopádu, kolik jich bude. 🙂

 9. pavelond napsal(a):

  právě dočteno. a tedy povím, ten konec… uplně to vidím jako v nějjakým filmu od marvelu a spol, paráda.

 10. adam napsal(a):

  Už asi od ledna pravidelně kontroluji, zda Chlad nevyšel. A najednou je tu. Koupeno a staženo. Děkuji a držím palce na pokračování.

Váš komentář: