Novinky: Elektronická Dračice s odloženým Vyrovnáním

Jak si možná někteří už všimli, v poslední době sílí diskuze kolem elektronických knih, jejich výhod pro čtenáře, nevýhod pro nakladatele, o knižním pirátstvím, a vůbec všech věcech okolo. Také se objevily první obchody nabízející elektronické knihy k zakoupení legálně, za vcelku příznivé ceny, a protože já i Jana jsme příznivci elektronického čtení, potěšilo nás, když se v nabídce objevila i Dračice.

Pokud tedy někdo má zájem třeba proto, že si nechce kupovat papírovou knihu, anebo jen touží mít dobrodružství prince Kelem a magistry Sillion stále po ruce v elektronické podobě, nalezne ji ke koupi zde nebo zde. Osobně pokládám tuto možnost za prospěšnou a doufám, že ji využije co nejvíc čtenářů nejen kvůli Dračici samotné, ale i pro podporu legálního elektronického čtení obecně.

Druhá zpráva bohužel není tak potěšující. Z redakčně technických důvodů dojde k odkladu vydání Vyrovnání o jeden měsíc. Kniha s názvem Tři kruté povídky tak vyjde nikoliv v lednové, ale až v únorové Pevnosti, takže ke koupi bude koncem ledna a nikoliv po Vánocích, jak bylo původně plánováno. Nejsem z toho odkladu šťastný a zdá se, že prokletí provázející tuto novelu zdárně přetrvává, na druhou stranu jeden měsíc není zas tak moc a věřím, že se nakonec všichni zdárně dočkáme.

To je prozatím vše.

Aktuality | Neděle, 28 listopadu, 2010 v 16:09

4 Comments to “Novinky: Elektronická Dračice s odloženým Vyrovnáním”

 1. Hopi napsal(a):

  Super, ale že už mi doma leží papírová verze 😀 Stejně to zatím nemají ve formátu, který bych nacpal do Kindle. A PDF opravdu není dobrá volba, úplně to zabije výhodu čteček – možnost volby velikosti textu. A s ePubem si asi neporadím.

 2. misa1989 napsal(a):

  Jo, ale na ereadingu. S jejich DRM nechci mít nic společného…

 3. Jan Hlávka napsal(a):

  Na stránkách eReadingu máš úplně dole volbu: „Odeslat žádost o vytvoření elektronické knihy ve formátu ePub.“ Předpokládám, že to funguje tak, že v případě zakoupení ti ten ePub s PDF vyrobí. 🙂

 4. misa1989 napsal(a):

  Škoda, že na palmknihy.cz je dostupný pouze PDF. Bral bych ePub, nebo jiný pro čtečky přívětivější formát…

Váš komentář: