Nový rok a budoucí plány

Přichází opět Nový rok a s ním čas na zhodnocení toho uplynulého a zamyšlení nad budoucností.

Myslím, že nemá smysl chodit okolo horké kaše: Rok 2015 pro mne nebyl dobrý. Nepodařilo se prakticky nic z toho, co jsem plánoval či doufal, spíš se pokazilo, co mohlo, a vše završila počátkem listopadu smrt blízkého člena rodiny. Třebaže jsem už nějakou dobu věděl, že se blíží, otřásla mnou bohužel víc, než jsem sám očekával, a jen dorazila zpoždění, které jsem v loňském roce nabral.

Samozřejmě se týká především třetího dílu Algoru. „Pomníky zimy“ stále nejsou hotové. S Janou už opět pracuji a snažím se dostat do dřívějšího tempa, je však jasné, že se nepodaří splnit závazek, který jsem dali, tedy dodržet vydávání jeden díl ročně, a na knihu si budete muset počkat minimálně do jara. Vnímám toto jako své selhání. Rád bych alespoň ujistil všechny čtenáře, že většina knihy je už dokončena a z Algoru se rozhodně nestane další Hra o trůny. Také věřím, že za čekání budete odměněni knihou, která není dopsána ve spěchu, ani zatížena jakýmkoliv „provizoriem,“ a že budete s výsledkem spokojeni.

Co se dalších plánů týče, prozatím taktéž odložen je i „Bůh strachu,“ můj díl Kladiva na čaroděje. Část z něj je sice napsána, ale o přesném postupu budu muset teprve jednat s redakcí a doufat v její vstřícnost, takže zde nechci spekulovat. Veškeré další projekty jsou zrušeny na neurčito. Momentálně nejsem schopen pracovat na ničem dalším, i když doufám, že se to časem změní.

Jsem si vědom toho, že tímto postem neudělám nikomu z vás radost. Ani já se necítím nijak šťastně, mohu pouze požádat o pochopení – a doufat, že mi jako čtenáři zachováte stále přízeň. A snad rok 2016 přinese lepší dny nám všem.

Aktuality | Úterý, 5 ledna, 2016 v 20:02

8 Comments to “Nový rok a budoucí plány”

 1. Jan Hlávka napsal(a):

  Bemiurg: Nemohu zabíhat do detailů, bohužel současná situace vypadá tak, že šance na jakoukoliv knihu ze Star Treku je zcela nulová.

 2. Bemiurg napsal(a):

  Minulý týden jsem dočetl sbírku fan-fiction povídek Star Trek kusy, kterou letos vydalo nakladatelství Laser-books. Předpokládám, že tedy mají licenci a mohli by knihu s vyšetřovatelkou Sagot vydat. Možná by stálo za to kontaktovat editora Alberta Balatku a domluvit to.

 3. napsal(a):

  Na Pomníky se nesmírně těším, co jsem dolouskala poslední kapitolu Ledu. Tohle mi aspoň dá šanci dostat knihy zpět od těch, co je mají půjčené (či čekají, až si je budou moci půjčit) a ještě jednou si je přečíst.
  Podle mne není, kdo by tohle nechápal, hlavně se drž!
  Vše dobré

 4. Houmr napsal(a):

  Ahoj,

  Vase serie je perfektni a urcite stoji za to si pockat, i kdyz uz jsem opravdu nateseny az na final frontier, jak na Algor tak na Kladivo. Jen je skoda, ze z delsimi pauzami je treba predchozi dily prelouskat znovu aby clovek nasal kontext a atmosferu.

  Kazdopadne preju hodne sil a skvelych napadu.

  Petr

 5. Jan Hlávka napsal(a):

  Bemiurg: Děkujeme za pochopení a upřímná slova. 🙂 K napsanému: Zveřejnění nepoužitých kapitol z Algoru prozatím neplánujeme, protože by mohly obsahovat významné spoilery pro budoucí dění. Pokud k něčemu podobnému dojde, pak teprve po dopsání celé série. Ukázky nechceme vypouštět, dokud si nebudeme jisti, že jejich podoba je finální, z téhož důvodu. Obálka dosud není vybrána, ale pracuje se na tom.

  Co se povídek s hlavní vyšetřovatelkou Sagot týče, zde situaci komplikuje fakt, že Star Trek je svět podléhající licenci. Robert Pilch ani Michael Bronec by podobnou knihu vydat nemohli, i kdyby sebevíc chtěli, protože by riskovali vážné právní následky. Situace v tomto ohledu se v poslední době navíc zhoršila – vlastníci práv ke značce Star Trek silně přitvrdili při jejich vymáhání a už došlo například na žaloby proti tvůrcům fan filmů. Bohužel už podle všeho nebude ani možné, abych vydal jakoukoliv další ST povídku byť jen v časopise. Prozatím ovšem naprosto nemám čas jiné psát – pokud se tímto problémem budu nějak zabývat, rozhodně ne dřív, než bude dokončen Algor.

 6. Bemiurg napsal(a):

  Tak to já si rozhodně rád nepočkám. Nesnáším čekání! I na autobus raději dobíhám, než abych jak vocas stál na zastávce. Těšil jsem se, jak si o vánocích počtu. A vono nic! (kecám, přečet jsem toho dost 😉 Chápu vysvětlení Tvoje i toho (grr!) Martina, ale vy zase pochopte nás. Udělali jste z nás feťáky netrpělivě čekající na dávku drogy (ano, až tak návykové vaše texty jsou) a teď nám natahujete absťák. Kdybyste nám alespoň občas hodili nějakou tu kost. Třeba obálku knihy či nějakou ukázku – třeba první kapitolu? Nebo zveřejnit vyškrtnuté rozhovory (jako u Dračice), nějaký starší text nebo náhradní knihu. Třeba komplet povídek se Sagot. I kdyby to náhodou Pilch nechtěl vydat, tak po tom určitě skočí Bronec.

 7. TomS napsal(a):

  Jendo, moc díky za rozsáhlé vysvětlení, které je myslím pro každého přijatelné i lidsky pochopitelné. Nejseš pekař, ale tvůrce originálního díla, které je závislé především na stavu ducha autora. Každý rozumný čtenář jistě uzná, že smrt blízké osoby se nutně na psychice projeví v míře spíše větší než očekával. Oddálení všech předešlých plánů je jen rozumné, klidná mysl bude přístupnější složitým fabulacím.

  Na další díl Algoru se samozřejmě velmi těším a pokud vyjde třeba až za rok, stále ve mně budeš mít věrného čtenáře. 😀

 8. Pantarei napsal(a):

  Já si na Algor ráda počkám. 🙂

Váš komentář: