Recenze – JFK: Svůj svět si musíme zasloužit

Pevnost:
Dvěma texty přispěl Jan Hlávka a dokázal, že si svůj prostor zaslouží jak sice tuctový, ale perfektně napsaný akční příběh Žiješ jen jednou, tak suše sarkastická a zábavná Kočičárna.
– Jakub Zahradník

Ikarie:
Dvě povídky jsou od Jana Hlávky. „Žiješ jenom jednou“ (netradiční upírská) a „Kočičárna,“ ve které démon Astaroth utekl z Agenturního zajištění – vězení a zmizel na nejbližší svět, který se mu naskytl. A na něm žijí kočky.
– Zuzana Kabešová

fantasya.cz
Žiješ jen jednou je temná upířina s výbornou atmosférou, která na svět Kovářů rovnováhy pohlíží zcela jinou optikou – a proto také na čtenáře působí úplně jinak. Hlavní hrdina, upír Noel Dwaken, není takový idealista jako JFK. Pro splnění úkolu musí překonat pudy a postavit se podstatě své rasy. Není to jednoduché a bolí to a čtenář vše prožívá s ním. Rozhodně jeden z vrcholů knihy.
Za chybějícího Petra Schinka a Tomáše Němce zaskočil Jan Hlávka ve své již druhé povídce Kočičárna, ve které přináší zajímavý námět světa, jenž je úplně stejný jako ten náš… až na kočky. Těch je tu totiž podezřelé množství a hlasy, které se hlavnímu hrdinovi ozývají v hlavě, určitě nejsou jen výplodem jeho fantazie.
– Pavla Lžičařová

FantasyPlanet.cz
Žiješ jen jednou“ – Jan Hlávka. Povídka navazuje na autorův samostatný díl Zatmění. I upíři mají svůj svatý grál. Je to člověk se vzácnou krví, která jim dává superschopnosti. Naštěstí pro oběť je i ona obdařena superschopností – reinkarnací, čímž se šance na přežití aspoň trochu vyrovnávají. No a když má za ochránce upíra z agentury, střet dvou sil může začít. Svižný text s propracovanou zápletkou a nezvyklými hrdiny.
Kočičárna“ – Jan Hlávka. Průzkumník se vydává do neznámého světa, aby vytyčil cestu agentům pátrajícím po uniklém démonovi. Při své cestě potkává telepatického kocoura, který mu pomůže při souboji s Xaveriovým pohunkem. Doufejme, že se s Tomem a Matesem ještě setkáme. Je to príma dvojka. Čtivě napsaný text se správnými hrdiny.
– Jan Michálek

Aktuality | Neděle, 29 března, 2009 v 8:31

4 Comments to “Recenze – JFK: Svůj svět si musíme zasloužit”

 1. Sirius napsal(a):

  nová recenze se objevila i na Sardenu:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenze-agent-jfk-svuj-svet-si-musime-zaslouzit-fts-/p_scifi.asp?c=A090510_224436_p_scifi_hpe

 2. Jana Vybíralová napsal(a):

  He he… fantasy raději moc nezdůrazňuj, oklepává se, jen to slyší, to já ho kazím a nutím ho do takových věcí :)) Přes rok jsem do něj hučela, aby si přečetl Sapkowského povídky se Zaklínačem… nedávno to udělal a začal shánět další :))

 3. Majkl napsal(a):

  Tak vidíš 🙂 nie som jediný chváliaci. Poviedky sú vynikajúce, postavy sa ihneď zapíšu do srdca (Anna, Noel, Mates, Nerix) a mne neostáva nič iné len sa tešiť na dvojdiel. 🙂
  Len tak ďalej. Z tohto autora bude nová česká fantasy hviezda 😉 U mňa ňou už je.

 4. Jan Hlávka napsal(a):

  Děkuji! 🙂 Tohle pokryje nějakou dobu, než se zase dokopu, napsat sem něco sám. Každopádně je zajímavé, vidět ty názory takto pohromadě – nemluvě o dalších, například článek o JFK v posledním Interkomu, kde vševědoucí autor tak geniálně a samozřejmě naprosto špatně odhalil, proč jsem do Zatmění vybral právě zápletku se ztrátou paměti… někdy člověk opravdu žasne, co že to vlastně napsal a vůbec nic o tom neví. 🙂

Váš komentář: