Zpěv lamie (Agent X-Hawk 02, 2012, Triton)

Zvláštní agent Průzkumné divize Tom Feny už zažil lepší časy. Teď přichází s parťákem Matesem, kocourem neobyčejných schopností, na okrajovou základnu dokončit agenturní výzkumný projekt, o němž netuší zhola nic. Zato rychle zjišťuje, že na Komunikační stanici VL 624 panují zvláštní pořádky – a bude hůř. Protože lord X-Hawk, už brzy vládce celého multiverza, se rozhodl pobavit menší hrou a uštědřit Agentuře lekci. Spolu s Tomem tak přichází bytost, která tu rozhodně nemá co pohledávat, po Praze se začínají objevovat zohavené mrtvoly a nocí zní sladký zpěv lamie. Pro ty, co ho uslyší, bývá často tím posledním.

Knihy | Pondělí, 27 února, 2012 v 2:00

32 Comments to “Zpěv lamie (Agent X-Hawk 02, 2012, Triton)”

  1. keb napsal(a):

    Pozůstatky impéria jsem kdysi četl, ale za boha si je nevybavím 😀 to co jsem linkoval já, je jednoduchá pár minutová záležitost, nazval bych to hříčkou na dané téma… A na článek se těším moc 🙂

  2. Jan Hlávka napsal(a):

    KeB: Tuto povídku neznám. Na druhou stranu, určité „popostrčení,“ nápad, abych do příběhu s Matesem a Tomem použil ze všech možných potvor právě lamii, poskytla do určité míry tato povídka: http://www.legie.info/povidka/14043-leonard-medek-pozustatky-imperia Chystám velký článek „ze zákulisí“ psaní „Zpěvu lamie,“ podobně jako tomu bylo u dřívějších knih, kde i o tom napíšu více.

  3. KeB napsal(a):

    Pokud by někoho zajímalo, tak lamie se vyskytují i zde http://www.legie.info/povidka/7206-fontana-rozkosi a malým hodnocením se nenechte odradit 🙂 Na brak to rozhodně není…

  4. rasple napsal(a):

    :-)) já si říkala, že to tak nějak bude :-))

  5. keb napsal(a):

    Na jinou knihu ano 😀

  6. rasple napsal(a):

    copak je možné napsat špatnou? 🙂

  7. Jan Hlávka napsal(a):

    První příjemně příznivá recenze: http://www.sarden.cz/recenze-jan-hlavka-zpev-lamie

  8. KeB napsal(a):

    Nevnímám to jako logickou chybu. Důvod je jednoduchý, předělat se v rámci schopnosti na „vodního“ člověka je mnohem náročnější (fyziologicky), musí ti narůst plovací blány, žábry atd. než ta změna z lamie. A stejně jako dokázal vyvolat změnu v Kočičárně dokázal ji odvolat v lamiích, nevidím na tom nic nelogického 🙂 A nesrovnatelná rychlost a nebezpečnost pramení z diamterálně odlišné velikosti fyziologických změn. 🙂 Tudíž chyba to dle mého názoru není!

  9. Jan Hlávka napsal(a):

    Elinor: Ano, shodný genetický základ bylo to, co jsem měl na mysli, problém vidím spíše v času: Zatímco v „Kočičárně“ bylo jasně řečeno, že adaptace i „readaptace“ na jinou lidskou formu trvá Tomovi dny nebo dokonce týdny (a způsob, jakým se zbavil náramku s výbušninou byl extrémní, nebezpečný a hlavně umožněný tím, že od poslední „proměny“ mu uběhla teprve krátká doba), ve „Zpěvu lamie“ už dokáže při letu s doktorkou přímo ovládat změny prakticky v reálném čase. Zdůvodnění by se samozřejmě dalo najít (např. se mohl v době mezi „Kočičárnou“ a „Zpěvem lamie“ prostě naučit svoji schopnost lépe ovládat), přesto to v současné podobě uznávám za logickou chybu.

  10. Elinor napsal(a):

    Hm, nejde tam o genetický základ?
    (Tak jsem to tedy pochopila já.)

Váš komentář: