Výměna (Pevnost 6 a 7/2009)

Agent Hvězdné flotily Paul Garnell je pověřen vedením výměny zajatců mezi Federací a romulanským Impériem. Jenže rutinní mise je narušena řadou okolností, takže celá akce brzy připomíná zcela jinou výměnu. Před lety vězel Paul v největším maléru svého života a i tenkrát stála na druhé straně hlavní vyšetřovatelka Sagot. Odhalit pravdu bylo těžké… žít s jejími následky ještě těžší.
„Ustlal sis, tak lež!“

Povídky | Úterý, 26 května, 2009 v 14:09

15 Comments to “Výměna (Pevnost 6 a 7/2009)”

 1. KeB napsal(a):

  !!!SPOILER ALERT!!!

  Já si dal ST symfonii pod taktovkou páně Hlávky. Začal jsem krátkým a pěkným Duelem. Vzápětí jsem Vyměňoval zajatce a nakonec to zakončil milým a vtipným Interview.

  Výměna: Skvělá zpravodajská detektivka. Dvě linie příběhu jsou příjemně spojeny. Konec je lehce zmatený (nebo jsem se zmatil já?), ale neva. Hlavní postava (ich forma) je z průseru do průseru padající člen rozvědky, který má nad hlavou stín dávného, ale o to těžšího průseru. Nyní si neodpustím srovnání s Vyrovnáním. Sagot ve Výměně je mi mnohem sympatičtější, protože je více lidská (konečně to není jen bezduchý sociopat), neplést s milosrdnější. Takovouhle postavu si na její pozici dokážu představit o trochu lépe. Dávám plný počet a dodávám, že Výměna se mi líbila více než Vyrovnání. 100%

  (stejný kometář mám na legie.info)

 2. Jan Hlávka napsal(a):

  Zamiloval? Do koho z aktérů konkrétně? 🙂

  Zbytek určitě přečti a dej vědět, jen „Vyrovnání“ si raději nech až na konec. Každopádně jsem ale rád, že jsi rád. 🙂

 3. Petr Simcik napsal(a):

  Tak jsem se konečně dostal k tomu abych se začetl a asi jsem se zamiloval. 🙂

  Jinak ten tvůj Star Trek je takový o hodně lidštější než ten běžný. Nemůžu se rozhodnout, který z nich mám radši, jestli ten telátkovsky optimistický nebo tenhle… no, počtu od tebe zbytek a uvidím.

 4. atakua napsal(a):

  Děkuji za informace 🙂 Tak já si počkám a možná se dočkám, doufám, že se vydání antologií kvůli krizi nezruší.

 5. Jan Hlávka napsal(a):

  Atakua: Jsem moc rád, že se povídka líbila a děkuji. S postavou Sagot existují ještě dvě dlouhé povídky, plus jedna „legrácka.“ První povídka a legrácka se nachází v antologii Star Trek Kusy Laseru, druhá (výrazně temnější) v antologii Cynická fantastika, obě měly už dávno vyjít, bohužel, zatím nikde nic. Co se týče knihy, viz. výše. Prozatím se budeš muset spokojit s malým dodatkem k Výměně, vyřazenou poslední kapitolou zde:

  http://starnet.startrek.cz/index.php?hlavni=forum&id=83&odkud=3336

 6. atakua napsal(a):

  No teda, super povídka, a to ani nefandím Star Treku (vlastně ho skoro neznám 🙂 ). Sagot se rychle stává mou oblíbenou postavou, přečetla jsem kvůli ní i Průšvih a taky se mi moc líbil. Budou další povídky? 🙂 Nebránila bych se ani něčemu delšímu, dokonce bych si to i pořídila, ačkoliv si knihy obvykle půjčuji z knihoven 😉

 7. Jan Hlávka napsal(a):

  Mirek: Jak už jsem psal níže, tohle bohužel nezáleží na mě. Star Trek je „licencovaný svět“ a v současnosti smí jeho romány u nás vydávat pouze nakladatelství Laser. Opravdu netuším, zda by po dvou nepříliš zdařilých českých pokusech před pár lety, měli ještě chuť zkusit Star Trek domácího autora. Osobně bych samozřejmě nebyl vůbec proti, takže případné prosby směřujte spíše tam, jinak samozřejmě děkuji za pochvalu. 🙂

 8. Mirek S. napsal(a):

  Výměna mě opravdu nadchla (a to už jsem v životě něco přečetl), díky za ní moc. Vím, že to není snadné, ale opravdu si myslím, že by si hrdinové zasloužili žít i nadále, klidně i v románu….
  Mirek

 9. Jan Hlávka napsal(a):

  jwp: No tedy, ty jsi to také četl? 😀

 10. jwp napsal(a):

  Teda Honzo, tou Výměnou jsi mě
  a) potěšil
  b) šokoval
  c) dostal

  Správná odpověď: všechny bodu jsou správná odpověď 🙂

Váš komentář: