Zákon evoluce

Technologie interrealiního přenosu přivlekla na planetu Gaia nebezpečná monstra, proti nimž obyvatelstvo nemělo obranu. Reptiloidi ovládli většinu planety. Naštěstí se ale nalezl hrdina, který dokázal planetu zachránit – lord Xaverius Hawk.
„Obávám se, že zavádět tak v současnosti nějaké demokratické reformy by bylo poněkud… nedemokratické.“
Přečíst povídku

Povídky | Pátek, 16 ledna, 2009 v 18:11

6 Comments to “Zákon evoluce”

 1. Hatic napsal(a):

  Já vždycky říkal, že Zatmění mělo něco do sebe. Na poměrně ohrané upírské téma (prostě myslím, že kompilací všech různých Bloodrayne, Vampire the Masquerade, Prokletí Salemu, Bladeů apod. se k něčemu takovému dojít muselo) to bylo velmi poutavě zpracováno. A o to jde- umět z kliše vytěžit něco nového.
  Jednou si snad vypěstuji podobný styl (i když ztrátu své milované patetičnosti asi opláču- achich ouvej:)). Ale to vy už budete nesrovnatelně dál… Klobouk dolů a těším se na nějaký samostatný počin.

 2. Mirek napsal(a):

  Zdravím, přečetl jsem si povídku a je opravdu hezká a zábavná.

  Díky za její zveřejnění,

  Mirek

 3. Majkl napsal(a):

  Tak som si stiahol ponúknutú trojstránkovú poviedku. Priznám sa, že aj napriek nespornému talentu autora som bol skeptik. 3 strany? Najviac som očakával niečo v štýle Kinga – zvrat na posledných riadkoch. Po cca dvoch stránkach rozhovoru (a predstavenia sveta), som sa dostal na stránku tretiu, kde sa opísaný svet obrátil o 180° a zakončil to ďalším príjemným prevrátením známeho citátu. Fakt skvelé a originálne.

  Poviedkovú knihu som ešte nezohnal (snáď ju v pondelok nájdem a kúpim), preto sa ešte stále musím tešiť na vaše výtvory. A na dvojdiel sa teším asi najviac zo všetkých pripravovaných dielov 😉

  Majkl

 4. Jan Hlávka napsal(a):

  Petrsimi: Ještě jsem bohužel knihu neviděl, takže nemohu soudit, ale co jsem slyšel o „představení“ autorů, tak hlavně bez toho svého bych se tedy obešel určitě. 🙂

  Dave: Díky! 🙂 Co se týče pořádného sousta, abych citoval jistého tatínka – musíš vydržet a bude i špalek. 🙂 Obecně vzato, pokud nedojde k nějakým nečekaným událostem a zpožďování, by mi toho v první třetině letošního roku mělo vyjít poměrně dost… snad to nezakřiknu. 🙂

 5. petrsimi napsal(a):

  Opravdu povedené dílko, nebýt toho, že už máte ve sbírce dvě jiné povídky tak bych se moc zlobil jak to že tam není. I tak si ale myslím, že prostor by byl, třebas místo představení autorů… nebo a říká se mi to z těžkým srdcem, Neffa.

 6. Dave napsal(a):

  Výborně napsané! Nacpat do méně než 3 stran tahle hezký motiv, klobouk dolů…!

  Nedá mi to, abych se zase nezačal opakovat a dožadovat nějakého pořádného sousta – čím větší špalek, tím líp – nemám co číst 🙂 Třeba něco mimo JFK sérii? :-)))

  D.

Váš komentář: