Brzy přiletí Dračice

Po menší odmlce přináším dobrou zprávu pro čtenáře, kteří očekávali mé další dílo. Kniha Dračice, kterou jsem napsal společně s T´Anou, vyjde v edici Pevnost s největší pravděpodobností 24.03.2010. Zájemci si tedy už mohou zatrhnout datum v kalendáři a prozatím si přečíst oficiální anotaci:

Draci. Zlovolné plémě dštící oheň a zkázu kamkoliv přiletí. Když se navíc spojí pod velením své matky, království nemá šanci. Existuje jen jediná síla schopná drakům účinně vzdorovat. Jenže… je dobrý nápad pozvat si do země mocný řád nekromantů? O jeho představené se tvrdí, že je horší než všichni draci dohromady. Navíc si klade podmínky. A princ Kelem sice není sladká, bezbranná panna, ale přesto brzy pozná, jaké to je, být předhozen skutečné Dračici.

Aktuality | Úterý, 16 února, 2010 v 11:53

12 Comments to “Brzy přiletí Dračice”

 1. magig napsal(a):

  ta dračice skvělá vše co jsem četl nebylo tak dobré.FAKT PARÁDA.

 2. Vladislav napsal(a):

  Teda já bych spíš bral scifi.

 3. Sirius napsal(a):

  a co se toho chování redakce JFK týče – to mě taky hodně mrzí, ale nic s tím bohužel neuděláme.

 4. Sirius napsal(a):

  to Jan Hlávka: Jen jsem podotýkal, jak to bude z komerčního hlediska, které přeci jen v dnešní době hraje hodně důležitou roli. Čtenář si v dnešní době půjde koupit knížku od autora, kterýho zná než od toho o němž slyší poprvé. To je všechno. Já samozřejmě Janě a tobě fandím a doufám, že vám váš spisovatelský vztah bude dál klapat a že toho ještě hodně společně napíšete. A Pevnost s knížkou si obvykle nekupuju, ale ve vašem případě udělám výjimku. A neberte to prosím nějak špatně.

 5. Jana Vybíralová napsal(a):

  Já beru, že jsem nová, protože redakce JFK mě zazdila. Honza má jméno, já ne, a spoluautoři to je pro řadu nakladatelství zbytečná komplikace. Honza jim nicméně díly Odplaty slíbil, takže vyšly. S Honzou spolupracujeme i nadále, teď už si můžeme nakladatelství vybírat a samozřejmě předost je tam, kde si v redakci tu práci navíc dají. Uvědomuji si, hodně lidí si Dračici koupí jen kvůli Honzovi. Ale doufám, že se bude líbit 🙂

 6. Jan Hlávka napsal(a):

  Sirius: Aniž bych chtěl znovu vytahovat uzavřené JFK záležitosti, společně jsme napsali už povídku „Žiješ jen jednou“ v antologii JFK, ale redakce trvala na tom, aby byla podepsána jen mým jménem, což mě dodnes hodně mrzí. A třebaže známé jméno může být pro někoho vodítkem, doufáme, že si čtenáři tu knihu budou kupovat hlavně proto, že je dobrá, ať ji napsal kdokoliv.

 7. Sirius napsal(a):

  to Pantarei: ano, o tom jsem slyšel. Nicméně Epochu měl na starosti jiný kolega, takže jsem mu do toho nemohl povídat. A navíc (teď mě prosím neberte špatně) si lidi tu knihu budou kupovat hlavně kvůli Honzovi, protože jeho jméno má mezi čtenáři fantastiky dobrý zvuk a Jana je zatím neznámá. Nicméně věřím, že se z Jany stane ostřílená autorka o které ještě hodně uslyšíme. A navíc (teď mě neberte špatně) si lidi tu knihu budou kupovat hlavně kvůli Honzovi, protože jeho jméno má mezi čtenáři fantastiku dobrý zvuk.

 8. Pantarei napsal(a):

  Sirius: Preview už na sardenu je, četla jsem ho, ale Jana není zas tak neznámá autorka, když spolupracovala už na Odplatě, akorát jí redakce JFK odmítla tam napsat jméno 🙂

 9. Jan Hlávka napsal(a):

  Majkl: V tomto směru se rovněž začíná cosi rýsovat, ale zatím pssst, raději nezakřiknout… 🙂

 10. Majkl napsal(a):

  Juchuchú 🙂 Ešte keby sa ti podarilo vydať aj to pre Cynickú fantastiku (alebo kdesi inde) a zavládlo by všeobecné nadšenie (o niekoľko stupňov vyššie ako teraz :))

Váš komentář: