Datum vydání Chladu Chiméry a další plány

Nakladatelství Brokilon před několika dny oznámilo definitivní datum vydání čtvrté části Algoru. V důsledku komplikací způsobených pandemií a karanténními opatřeními, nakonec Chlad Chiméry vyjde začátkem září. S tím souvisí otázka ohledně budoucích plánů, algorských i jiných.

S Janou momentálně dokončujeme novelu, která by měla vyjít ve sbírce povídek Brokilonu chystané na počátek roku 2021. Je to prozatím jediný samostatný příběh z algorského světa, vracející se v čase do doby, kdy Algoru vládl železnou rukou císař Vitalij Korwarian. Andrej se svým bratrem Ivanem a mladým Anatolem Severinem v něm zažijí drsné dobrodružství ve Vanerlinských horách, území Graciánského řádu. Jakmile bude tato práce dokončena, rozběhne se naplno psaní Ledopádu, poslední knihy Algoru. V menší míře probíhá už nyní, hlavně v podobě vymýšlení, jak to vlastně celé dopadne. Ne, opravdu nemáme žádnou osnovu nebo plány, tudíž ani nemá smysl, loudit zde nebo kdekoliv jinde nějaké spoilery. Na drtivou většinu otázek prostě zatím neznáme odpovědi a některý vývoj nejspíš překvapí i nás samotné. 🙂

Současně s tím jsem se letos rozhodl věnovat více i vlastní tvorbě, hlavně povídkám. Uvědomuji si, že jsem je v posledních letech téměř přestal psát, což mne mrzí. V minulých měsících jsem tak zahájil několik pokusů, z nichž první možná spatří světlo světa už velmi brzy. Rovněž hodlám zintenzivnit práce na svojí sbírce povídek – v letošním roce se už zcela jistě nestihne, korona krize postihla celé odvětví vydávání knih velmi citelně, ale napřesrok bych ji rád viděl dokončenou.

Samozřejmě, vždycky jsou ještě nějaké „tajnější plány“ – o kterých budu informovat, pokud se stanou aktuálními. Prozatím doufám, že tento přehled je dostačující a nezklame vás.

 

Aktuality | Úterý, 16 června, 2020 v 17:05

12 Comments to “Datum vydání Chladu Chiméry a další plány”

 1. idle napsal(a):

  Jasně že bude i tištěná. 🙂 Ta má vyjít 21. září.

 2. Martina napsal(a):

  Moc se těším na Chlad Chiméry :-), ale vyjde také v tištěné podobě, že jo? Na databázi knih jsem už viděla, že bude ekniha.

 3. idle napsal(a):

  Na Palmknihách už je e-book.

 4. Lukáš napsal(a):

  Vím že to bude znít jako bych se nemohl dočkat ale kde je? Nemůžu se dočkat

 5. Tricie napsal(a):

  Výborně, nemůžu se dočkat pokračování. Za mě díky za zážitek, nejlepší knihy co jsem kdy četla.

 6. Eva napsal(a):

  Uz se na Algor moc tesim! Skvela zprava:)

 7. Bene napsal(a):

  Skvělé zprávy, díky

 8. Martina napsal(a):

  To je supeeeer :-)nemůžu se dočkat, miluju celou sérii Algoru.

 9. Bob napsal(a):

  Super zpráva. Už se nemůžu dočkat! 🙂

 10. Jiří napsal(a):

  Tak to je super zpráva! Sice jsem se dostal k této serii až letošní rok, ale zhltal sem ji během pár dní (co mi čas dovolil) a nemohu se dočkat dalšího dílu. Moc vám oběma děkuji za tak úchvatnou a zajímavě napsanou serii. Ještě jednou děkuji a skládám vám velkou poklonu za toto pro mě mistrovské dílo.

Váš komentář: