Jeden rok za námi, druhý před námi

Jako vždy v tuto dobu přišel čas ohlédnout se za uplynulým rokem, i poodhalit možné plány pro rok 2018…Hlavním bodem minulého roku bylo samozřejmě vydání „Pomníků zimy,“ třetího dílu Algoru. Čekání na něj bylo až příliš dlouhé, ale výsledek je doufejme dostatečně zdařilý. I když to také může znít už lehce ohraně, Algor bude hlavní prioritou i v nadcházejícím roce – a zcela jistě i v tom přespříštím. „Chlad Chiméry“ je rozepsán a postupuje. Neodvažuji se zatím slibovat vydání, ale rozhodně uděláme vše, aby byl v roce 2018 dokončen a žádné dvou nebo dokonce víceleté prodlevy se už neopakovaly. Snaha dostat délku knihy kamkoliv pod 600 stran nicméně vzala se třetím dílem definitivně za své, takže práce ještě zbývá dost a dost – z Algoru se stal projekt, který už dávno překonal veškeré úvodní plány i představy.

Co dále? Pravděpodobně do jara po několika odkladech vyjde sbírka povídek ze světa Kladiva na čaroděje, „O krok před peklem„, ve které by se měl nacházet i můj příspěvek. Povídka s názvem „Čarodějovo srdce“ se vrátí do vzdálenější minulosti a odhalí, jak vznikla jedna z mocných tajných organizací, které ve světě Kladiva na čaroděje hrají ústřední roli. Stejně tak bude pokračovat projekt mé vlastní sbírky povídek, s nímž jsem začal už loni, byť zřejmě nebude ani v letošním roce zcela dokončen. Rád bych ale, aby všechny povídky v knize byly nové, a dotažené do podoby, se kterou budu co nejvíce spokojen – co nejvíce, protože úplně nejsem spokojený nikdy s ničím, co napíšu. Je pravděpodobné, že „Chlad Chiméry“ spolu s touto sbírku spotřebuje většinu času, který na psaní v příštím roce budu mít, přesto si ponechávám rezervu pro případné nové nečekané příležitosti nebo „tajné plány“, které se mohou vynořit.

Z novinek, které snad ještě stojí za zmínku, je chystaný „upgrade“ tohoto webu. Vzhledem k tomu, že hlavní věcí, na kterou pracuji, je a v dohledné době stále bude, Algor, dohodli jsme se s Janou, že se tento web stane naším společným. Při té příležitosti dojde k jeho úplnému redesignu. Všechny příspěvky i komentáře k nim zůstanou zachovány, stejně jako obsah geustbooku a já doufám, že se vám všem bude nový vzhled líbit.

Nakonec bych rád poděkoval všem „obvyklým podezřelým“: Fanouškům, betačtenářům, Robertu Pilchovi projevujícímu až neskutečnou trpělivost s našimi odklady termínů, a také čtyřem anonymním dárcům, kteří zaslali příspěvek na bitcoin adresu zde umístěnou.  Jsem moc rád za vaši podporu i přízeň a přeji vám všem hodna zdraví i zdaru do roku 2018!

 

 

 

Aktuality | Pondělí, 1 ledna, 2018 v 8:34

1 komentář to “Jeden rok za námi, druhý před námi”

  1. Matej napsal(a):

    Pan Hlavka, prave sa blizim k poslednym 50 stranam Pomnikov zimy a chcel som vyuzit prilezitost sa Vam aj p. Vybiralovej podakovat. Cyklus Algor je tak neskutocne uzasne a putave citanie, 591 stran, ktore som preluskal doteraz trvalo len par dni, casto sa pristihnem o 3 rano ze by som mal uz spat ale neda sa to odlozit. Vsetky vetvy pribehu su tak neskutocne zaujimave, kniha nema ziadne slabe miesto. Jedine coho sa desim je ze sa coskoro skonci. Co ma najviac tesi je ze aj ked sa tento cyklus raz skonci, je moznost pre kopu pribehov – Darrenove skoky, Petrov ako agent, Newellski rebeli, Graciansky rad. Este raz Vam dakujem a prajem vela uspechov.

Váš komentář: