Obálka Zpěvu lamie ještě jednou

Datum vydání „Zpěvu lamie“ bylo definitivně určeno na 22.2.2012, jak už jsem psal coby krátkou zprávu vedle, a na JFK blogu se objevila oficiální obálka od Petra Vyorala. Nicméně kolem obálky došlo k zajímavé situaci, která mne přiměla věnovat tématu tento samostatný článek.

Na web JFK fans se obrátila výtvarnice Radana Pavelková s prosbou, zda by mohla vytvořit obálku k některému z JFK knih. Bohužel, místo už bylo tehdy „obsazeno,“ a tak vznikl návrh na „experiment:“ Radana Pavelková dostala ode mne stejné podklady co Petr Vyoral a nezávisle na něm vytvořila alternativní obálku „Zpěvu lamie,“ kterou si můžete prohlédnout jak na stránkách JFK fans, tak níže zde.

Za sebe musím říct, že mne ty obrázky velmi potěšily a její práci pokládám za lepší než originální JFK obálku. Problém je, že Petr Vyoral sice vytvořil pěkný obrázek, ale s dějem knihy souvisí pouze zcela okrajově a k mým námitkám nebylo redakcí přihlédnuto. Zobrazené zařízení tak Radana Pavelková nejen vystihla mnohem lépe, ale její kresby mají i určitou „gigerovsou“ atmosféru, která mi velmi pasovala k tónu, jakým je „Zpěv Lamie“ napsán.

Opravdu se už těším, až kniha vyjde a čtenáři budou moci rozdíly v obálce porovnat vzhledem k ději. A velmi děkuji Radaně Pavelkové za její práci i redakci JFK za to, že tento experiment umožnila.

Aktuality | Neděle, 12 února, 2012 v 15:05

18 Comments to “Obálka Zpěvu lamie ještě jednou”

 1. Lmslaver napsal(a):

  Po přečtení Lamie musím říct, že menší kapsle, jak ji stvárnila RP odpovídá více popisu v příběhu. Rozdíl je jako mezi mikrobusem a VW broukem. Nicméně to nemění nic na tom, že se mi Vyoralova obálka líbí graficky o něco více.

 2. Zaratustra napsal(a):

  Jdi do hajzlu:) Můžeš nás milovat i více:)

 3. jwp napsal(a):

  Miluji Pantarei! 🙂 , jsem právě zjistil. Konečně někdo, kdo mě normálně pošle do hajzlu…

 4. Jan Hlávka napsal(a):

  Pozoruji, co se tu děje a pomalu se mi to přestává líbit. Upozorňuji všechny účastníky bez rozdílu, že pokračování flamu bude mít za následek zákaz další diskuze pod tímto článkem.

 5. idle napsal(a):

  Ale musí se nechat, že ta obálka pěkně barevně ladí s těmihle stránkami. 🙂

 6. Pantarei napsal(a):

  Za tu Honzovu dogmatickou svoloč: JWP, jdi do hajzlu! 🙂

 7. jwp napsal(a):

  zarathustrovi – a protože nemám vkus, proto dloudobě podporuju Honzu a proto ho osobně prosazuju do téhle „brakové“ řady“ soudruhu.
  Pan pětikoruna

  P.S. jsem rád, že sem budou chodit lidi z www Agent.JFK hlasovat, aby viděli, jakou dogmatickou svoloč má Honza na svých stránkách. Že to není jen trhlej Vztekloun, ale celá armáda (asi 5 chudáků)

  Tohle sem už píšu jen kvůli ostatním čtenářům JFK – není nad to vidět někdy pod pokličku….

 8. jwp napsal(a):

  tak honzo čau, tady můžeš s těmi onanistami pokračovat, já sem už fakt netáhnu. Hodně zdaru s chytrolínama, co znají sapkowskýho.

 9. Zaratustra napsal(a):

  JWP: Myslím že si nikdo nestěžoval že je uražený. Že urážíš je očividné, takže tuším že, Jan Hlávka reagoval spíše podle toho. Mimochodem moc operuješ s pojmy chlapi a ženské. Takže co? Nemáme dobré vstahy se ženami? Veř mi stopy vedou k matce, kojení, lásce..chlapáku…
  Aneb jak říká Sapkowski „silný na hubě“.. tak mi to připadne. Obálka od Vyorala dala knize vzhled brakovky za 5kč. Dle vkusu se dá dost usuzovat že?Pane pětikoruno.

 10. jwp napsal(a):

  A hergot – až teď jsem si všimnul odpovědi pantarei !

  Prosím a za málo , má lásko :-*
  Psychoanalýza a Freud, to jsou spojené nádoby, kurva! Měj se krásně, holka – ale ta obálka Vyorala se mi líbí víc :-)))

Váš komentář: