Vánoční přání a první zpráva po konci světa

Stejně jako v minulých letech bych chtěl všem fanouškům i návštěvníkům tohoto webu popřát šťastné Vánoce i mnoho zdraví v roce 2013. Protože Armageddon se odkládá na neurčito, doufám, že budete mít stále chuť tyto stránky navštěvovat a psát dojmy a komentáře. Také jsem si vědom, že letošek nebyl příliš úspěšný, co se psaní týče – rozhodně jsem doufal, že mi toho vyjde víc, než jediná kniha. Osud či štěstěna měla jiný názor, ale v té souvislosti jsem si na dnešek připravil menší překvapení.

Během příštích pár měsíců vyjde v nakladatelství Brokilon román „Mráz a hry,“ první díl nové série, kterou jsem napsal společně s Janou Vybíralovou. Na rozdíl od „Dračice“ nepůjde o fantasy ani o knihu humorně laděnou, ale o zcela vážnou science fiction odehrávající se v budoucnosti, kdy lidé byli nuceni opustit Zemi a kolonizovat jiné planety. Prací na této knize jsme strávili více než rok a bude mým dosud nejnáročnějším textem, jak co do délky, tak složitosti. Spolu s Janou doufáme a věříme, že se vám bude líbit a že se těšíte stejně jako my.

Rukopis momentálně prochází poslední redakční korekturou, smlouvy jsou podepsány, kostky vrženy. Další novinky i detaily zde budou časem následovat. To je prozatím vše – a ještě jednou šťastné Vánoce a úspěšný rok 2013!

Aktuality | Pondělí, 24 prosince, 2012 v 16:12

12 Comments to “Vánoční přání a první zpráva po konci světa”

 1. misa1989 napsal(a):

  No konečně! Na nové sci-fi z tvé hlavy (samozřejmě i z hlavy Jany Vybíralové) nezávislé na nějaké rozjeté sérii se těším už dlouhou dobu. Opravdu se mi líbí tvůj styl, ale nejsem zrovna fanda fantasy ani JFK 🙂

 2. Jana Vybíralová napsal(a):

  Nemusíte se bát, nekonečný příběh to nebude. Víme zhruba kam to chceme směrovat, jenom je dopředu těžké říct, na kolik dílů to vyjde. Průběžně nás totiž při psaní napadají humorné, tragické, akční a vůbec dějově důležité věci, které tam chceme mít, a rozsah tak nabývá. Naštěstí jsou v redakci shovívaví a nenutí nás říkat teď hned, jestli to bude čtyři, pět, nebo šest. Uvidíme. V každém případě já ani Honza nemáme rádi nastavovanou kaši, takže až se dobereme konce, skončíme.

 3. henulik napsal(a):

  Myslel som, či už ste sa rozhodli,že séria bude mať napríklad päť dielov a hotovo.
  Alebo príbeh bude pokračovať pokým bude inšpirácia.

 4. Jana Vybíralová napsal(a):

  henulik: Děkujeme za přání 🙂
  Nejsem si ale jistá, co myslíš tím uzavřená nebo otevřená série? Série má svůj začátek i konec a jednotlivé díly jsou propojené. Číst druhý díl bez prvního v podstatě nepůjde. Původně vlastně měl být první a druhý díl v jednom, ale psali jsme a psali a najednou jsme zjistili, že délka je neúnosná. Takže jsme pak nějaký čas strávili dělením tak, aby to nebylo useknuté a vešli se do nějaké rozumné tloušťky knihy. Výsledek si budete moct brzy přečíst 🙂

 5. henulik napsal(a):

  Musím sa Vám priznať,že som mal extra vianočný“darček“ ,keď som 24-tého na str.Brokilonu zbadal tú báječnú správu.
  Ja som skôr zvedavý na rozsah jednotlivých dielov a či sa jedná o uzavretú,alebo otvorenú sériú.Ak by ste mohli prezradiť.
  PS-do nového roku Vám prejem,aby z toho bola nová hviezda na našom sci-fi nebi.

 6. Jana Vybíralová napsal(a):

  Nebuďte tak hrr, o obálce se teprve vyjednává. Informace budou, až bude co sdělovat 🙂

 7. KeB napsal(a):

  Pochlubíte se s obálkou? Nebo aspoň slovem naznačíte? Popřípadě, kdo na ní pracuje… Více informací!!!! 😀

 8. Jana Vybíralová napsal(a):

  Dopilovává se gramatika, pracuje se na obálce… ano, vlak je rozjetý, leden to nebude, osobně doufám v březen, ale je to jen přání, nikoliv slib 🙂

 9. KeB napsal(a):

  HA! Člověk se sem chvíli nepodívá a utíkají mu novinky. To je super zpráva! Poslední redakční úprava… takže tak měsíc dva než by to mohl Brokilon Pilch zvládnout… otázka kolik má práce… Velikonoce nejpozdější termín!

 10. Jana Vybíralová napsal(a):

  Knihy píšeme společně. A svět otevřený není, alespoň ne tak, jako třeba u série JFK. Většina postav má nějaké tajemství, které bude odhaleno postupně, také se vyvíjejí a posouvají se, není to rozsekané na „mise“, děj stále pokračuje.

Váš komentář: