Vše nejlepší k Novému roku a budoucí plány

Nový rok přichází a tak jako v uplynulých letech bych do něj rád popřál všem čtenářům tohoto webu vše nejlepší a mnoho zdraví. Jsem rád, že zachováváte přízeň, třebaže v roce 2014 toho bylo celkem málo, co jste si ode mne mohli přečíst – kromě druhého dílu Algoru (k němuž s Janou děkujeme za všechny kritické i pochvalné komentáře) prakticky nic. Doufám, že v nadcházejícím roce se to alespoň maličko zlepší a zkusím trochu poodhalit možné plány.

Prioritou samozřejmě stále zůstává cyklus Algor – práce na třetím pokračování už je v plném proudu. Pomníky zimy by měly být rozsahem kratší než Tenký led, který byl na samé hranici technické zvládnutelnosti. Ze stejného důvodu jsme se s Janou rozhodli navýšit původně plánovaný počet dílů ze čtyř na pět – tedy děj rozdělit a napsat raději více kratších knih a (doufejme) o něco rychleji. Věříme, že celková kvalita nijak neutrpí a čtenářům bude tento postup vyhovovat více.

Již v březnu vyjde v Brokilonu sbírka SF povídek Capricorn 70, ve které budu mít coby svůj příspěvek nové vydání jedné ze starších povídek z Ikarie – zatím ponechávám jako tajemství, které konkrétně. Sice nejsem velkým příznivcem reedicí povídek, ale v tomto případě jsem se nechal výjimečně přesvědčit a doufám, že navzdory jejímu stáří budou čtenáři spokojeni.

Další má povídka, tentokrát zbrusu nová, poměrně dlouhá novela s názvem Mechanická myš byla už na podzim odeslána jednomu z předních editorů českých SF sbírek. Prozatím nevím, zda bude přijata, ale během roku odpověď jistě dostanu – a i v případě, že bude negativní, pokusím se ji vydat jinde.  V této povídce jsem si zkusil opět něco trochu jiného, než jsem psal doposud, a budu sám zvědav, jak výsledek čtenáři přijmou.

A konečně je tu chystaná kniha z české série Kladivo na čaroděje, o které jsem se zmiňoval už loni. Hrubá osnova byla redakcí schválena a i zde už psaní pomalu začíná. Ačkoliv název ani přesné datum vydání zatím není známo, pokud se nic zásadně nepokazí (a redakce bude s výsledkem mé práce spojena), měla by kniha vyjít rovněž v tomto roce.

Bohužel, Algor a Kladivo na čaroděje mi pravděpodobně vezmou tolik času, že další plány, které mám, zůstanou asi opět jen v teoretické rovině. Přesto doufám, že budete s tím, co nakonec vyjde, spokojeni a zachováte přízeň i do budoucna.

Takže mnoho zdaru a úspěšný Nový rok 2015!

 

Aktuality | Středa, 31 prosince, 2014 v 18:32

2 Comments to “Vše nejlepší k Novému roku a budoucí plány”

  1. Jarmila napsal(a):

    Zdravím pane Hlávko, manžel právě dočetl 2. díl Algoru, nervózně tu pobíhá a je napnutý, jak to dopadne. Těšíme se na 3. díl.

  2. idle napsal(a):

    Tobě taky hodně štěstí a zdraví do nového roku, přeju ti, ať všechno vychází tak, jak má, psaní jde od ruky a vůbec se ti dobře daří. 🙂

Váš komentář: