Vše nejlepší k Novému roku a budoucí plány

Stejně jako v minulých letech bych rád popřál všem čtenářům mých výtvorů i tohoto webu vše nejlepší a mnoho zdraví do Nového roku. Když jsem tyto stránky zakládal, bral jsem to jako zbytečnou hloupost, „povinné otravování,“ k němuž mě dostrkali redaktoři. Když si však dnes spočítám zprávy v Guestbooku i v diskuzích, a přečtu mnohé výrazy uznání, podpory i zájmu v nich, musím uznat, že to hloupost nebyla. Jsem rád, že tohle místo existuje a děkuji všem, kteří sem občas zavítají a napíšou pár slov nebo přispějí do ankety. Doufám, že Nový rok bude pro vás všechny úspěšný a klidný.

Zkusím dodržet i další tradici z minulých let a napsat pár slov o budoucích plánech. Na prvním místě samozřejmě stojí druhý díl Algoru s názvem „Tenký led.“ Velmi pozitivní ohlasy nás velmi těší, druhý díl je již ve značně pokročilém stádiu rozepsanosti, a má prioritu nade vším. Stále zbývá vyřešit několik problematických míst, ale pracujeme usilovně a doufáme, že výsledek bude aspoň stejně tak dobrý jako „Mráz a hry“ – rozhodně bude delší.

V souvislosti s Algorem rovněž dojde už v blízké budoucnosti k zásadnímu redesignu tohoto webu. Vzhledem k tomu, že s Janou plánujeme ještě dlouhou a doufejme úspěšnou spolupráci, je myslím nejvyšší čas, aby se i tyto stránky staly virtuálním sídlem nás obou, a ne jen mým. Vlastně mě trochu mrzí, že se tu neudělalo již dávno. Oba doufáme, že se Vám nový vzhled bude líbit a rychle si na něj zvyknete.

Ohledně dalších plánů mimo Algor zůstávám raději opatrný. Bohužel máme s Janou jisté důvody očekávat, že nadcházející rok bude pro nás oba po osobní stránce velmi náročný. Není tím pádem jasné, kolik přesně času, a hlavně klidu bude zbývat na psaní, tudíž raději nebudu slibovat grafomanské zázraky, ze kterých by mohlo vzejít jen zklamání. Obecně je už známo, že jsem dal předběžný souhlas tvůrcům nové české série Kladivo na čaroděje, že pokud zbude čas, zkusím do ní přispět svým dílem. Prozatím čas není, ale jakmile budou překonány všechny překážky v Tenkém ledu, alespoň tento závazek, bych v nadcházejícím roce chtěl dodržet.

To je z budoucích plánů vše – cokoliv navíc zůstává jen v kategorii spekulací, snů a štěstí. Ještě jednou přeji všem čtenářům i příznivcům šťastný Nový rok a těším se na shledanou u dalších novinek. Doufejme, že přijdou brzy a budou jen příjemné.

Aktuality | Středa, 1 ledna, 2014 v 14:37

Váš komentář: