Algor: Chlad Chiméry

Čtvrtek, 10 září, 2020
Title: Chlad Chiméry
Series: Algor #4
Published by: Brokilon
Release Date: 2020
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Genre:
Pages: 674
ISBN13: 978-80-7456-492-5, 978-80-7456-493-2, 978-80-7456-491-8
Císařské skříně ukrývají různé kostlivce. Viktorie odhaluje další tajemství svého muže, i nejzáhadnějšího místa algorské říše: Mrtvé díry. V rukou císaře končí také sestry Vanbergovy a Darren Iverson. Nad jejich budoucností visí velký otazník.

Na Viridianu se král Talminis utápí ve výčitkách, zatímco ředitel tajné služby Michail Petrov hledá odpovědi v historii vlastní rodiny. Nepřítel, po kterém pátrá, je však mnohem blíže, než tuší.

Navzdory hrozící menabaranské invazi přilétá na Newell svérázný profesor, odhodlaný dokončit stůj co stůj svůj tajemný výzkum. Také poslední člen oddílu S-19 se zde ukrývá po nezdařené akci, jenže zůstat nenápadný je čím dál těžší. Avriana Danna naopak dělí poslední krůček od neomezené moci a k jejímu dosažení je menabaranský premiér schopný všeho.

Každý něco skrývá. Každý má svůj plán. Mnozí se honí za přízraky, ale některé Chiméry je lepší nenajít.

Buy the Book: Palmknihy

Also in this series: Algor: Mráz a hry, Algor: Tenký led, Algor: Pomníky zimy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
| 10 září, 2020, 12:00 | Žádný komentář

Zatmění (Agent JFK 9, 2007, Triton)

Sobota, 8 listopadu, 2008
Title: Zatmění
Series: Agent JFK #9
Published by: Triton
Release Date: 2007
Genre:
 

Něco není v pořádku. John Kovář se místo v útulném hotelu probírá napěchován sedativy v cele blázince. Stěží si pamatuje své jméno, neví kdo je, netuší, v jakém podivném světě se to ocitl.

Než se stačí dozvědět víc, má v patách smečku bezohledného šílence, kterému jde právě o to, co JFK zapomněl a lidské životy pro něj neznamenají absolutně nic. Kovář se ocitá uprostřed smrtícího propletence spiknutí, zrady a pomsty, kde si nikdo nemůže být ničím jistý. Byla jeho amnézie způsobena opravdu jen ranou do hlavy nebo je ve hře mnohem víc? Jaký účel má záhadný prsten na jeho ruce? Dokáže se vrátit ze světa Soumraku, kde má pojem krevní banka naprosto jiný význam, než si pamatuje? A pokud se vrátí... bude to vůbec ještě on?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
| 8 listopadu, 2008, 10:45 | 4 komentáře

Algor: Mráz a hry

Pondělí, 30 září, 2013
Title: Mráz a hry
Series: Algor #1
Published by: Brokilon
Release Date: 2013
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Genre:
Pages: 504
ISBN13: 978-80-7456-175-7
Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru.

Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli.

Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry.

Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu.

Buy the Book: Palmknihy

Also in this series: Algor: Tenký led, Algor: Pomníky zimy, Algor: Chlad Chiméry

Seznam postav:

.pdf - pro tisk

.epub - pro čtečky

.mobi - pro čtečky

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
| 30 září, 2013, 11:32 | 18 komentářů

Algor: Tenký led

Čtvrtek, 4 prosince, 2014
Title: Tenký led
Series: Algor #2
Published by: Brokilon
Release Date: 2014
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Genre:
Pages: 690
ISBN13: 978-80-7456-216-7
Algorský císařský pár sice přežil pokus o atentát, ale jeho pachatel je stále na svobodě. Císařovna Viktorie se snaží znovu najít klid, jenže daleko od ní se začíná rodit další, mnohem horší spiknutí, do něhož je pomalu zatahován i viridianský král Georg Talminis.

Na Menabaranu si zatím Avrian Dann upevňuje svou moc, s velkorysou podporou sil, o kterých netuší skoro nic, zatímco Nikola a Natalie Vanbergovy prchají na lodi Darrena Iversona z planety. V patách však nemají jen policii, a Newell se jim může namísto bezpečného domova stát vražednou pastí.

V úvodní knize cyklu Algor bylo rozehráno mnoho her. Nyní poznáme, na jak tenký led se všichni hráči vydají, ať už chtějí či nikoliv – i to, pod kým z nich se nakonec prolomí.

 

Buy the Book: Palmknihy

Also in this series: Algor: Mráz a hry, Algor: Pomníky zimy, Algor: Chlad Chiméry

Seznam postav - Tenký led

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
| 4 prosince, 2014, 17:13 | Žádný komentář

Algor: Pomníky zimy

Úterý, 13 června, 2017
Title: Pomníky zimy
Series: Algor #3
Published by: Brokilon
Release Date: 2017
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Genre:
Pages: 652
ISBN13: 978-80-7456-333-1
Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím.

Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít.

Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná.

 

Buy the Book: Palmknihy

Also in this series: Algor: Mráz a hry, Algor: Tenký led, Algor: Chlad Chiméry

Seznam postav - Pomníky zimy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
| 13 června, 2017, 12:41 | Žádný komentář