Rok 2017, a co dál

Rok 2016 pomalu končí a jako už tradičně přišel čas ohlédnutí, i náznaku budoucích plánů…

Již brzy loňský rok se prakticky celý nesl ve znamení splácení autorských dluhů. Podařilo se mi dopsat „Boha strachu„, svůj příběh „Kladiva na čaroděje“, ale hlavně po téměř dvou letech dokončit „Pomníky zimy„, třetí pokračování Algoru. Stále beru jako své selhání, že to trvalo tak dlouho – a stále mě to mrzí. Nicméně kniha je hotová, probíhají už redakční úpravy rukopisu, dokonce je předběžně vybrána i potenciální obálka. Dočkáme se jí ještě do jara, a s Janou doufáme, že všichni, kteří tak trpělivě čekali a vyjadřovali podporu i zde na stránkách, nebudou výsledkem zklamáni. Také bych chtěl touto cestou znovu poděkovat všem, kteří nám zachovali přízeň, i našim betačtenářům za veškerou pomoc. Víme, kdo jste, a nezapomeneme na vás.

Pro rok 2017 je hlavní prioritou samozřejmě opět Algor. Práce na čtvrtém dílu s názvem „Chlad Chiméry“ už začaly, a třebaže jde zatím spíše o zkoušení možností a cest, kterými nejlépe jít – protože Algor žádné předem dané plány nemá – rozhodně se budeme snažit, aby se neopakovala doba psaní třetího dílu. Dva roky je zkrátka příliš mnoho, pro vás i pro nás. Z Algoru ostatně zbývají už jen dva díly, čímž také odpovídám znovu na všechny dotazy tímto směrem: Pět je OPRAVDU definitivní.

Vedle Algoru bych se rád pomalu vrátil k projektu vlastní sbírky povídek. Nejsem však stoupencem nekonečných „recyklací“ dříve vydaných prací, jakou provozují někteří jiní autoři (a také to má cosi společného s tím, že většinu svých starých povídek pokládám za naprostý odpad), takže může chvíli trvat, než napíšu dostatek příběhů, které bych pokládal za uspokojivé. Prozatím mám hotové dvě povídky, včetně pravděpodobné titulní, ale název ještě ponechám v utajení. Přesto bych tuto knihu rád v příštím roce dokončil, anebo s ní alespoň významně pokročil.

Jakékoliv další plány jsou už ryze teoretické. Dostal jsem několik nabídek na účast v připravovaných tématických antologiích, ale v téhle chvíli nemám žádný nápad na příspěvek k dotyčným tématům, takže nemohu svoji účast slíbit. Možná se to ještě změní, možná ne. Také uvažuji o otevření nové sekce zde na stránkách, kde bych publikoval občasné teoretické články, třeba s tématem psaní. Ovšem i tady si musím ještě promyslet, zda mám k tomuto tématu co říct, a zjistit, zda by vůbec bylo o něco podobného mezi čtenáři zájem. „Expertů“ na kdeco je na Internetu až příliš mnoho.

To je prozatím vše.  Ještě jednou vám všem děkuji za přízeň i podporu, kterou jste vyjadřovali zde, na serveru Legie, i jiných místech. Vážím si toho a přeji vám mnoho zdraví, štěstí i úspěchů v nadcházejícím roce 2017. Ať se nám všem daří!

 

Ostatní | Pátek, 30 prosince, 2016 v 21:53

7 Comments to “Rok 2017, a co dál”

 1. eijiwolf napsal(a):

  Tohle si neodpustím – Mráz a hry jsem během prvního roku přečetl sedmkrát, od té doby určitě ještě jednou tolikrát.
  Na Tenký led jsem čekal jako na smilování. No a o Pomnících ani nemluvím. Sranda, v Luxoru mi pořád tvrdili že o dalším dílu nic nevědí… a já jim to trouba věřil.
  V životě jsem snad nic nečetl tak dychtivě a zuřivě jako Algor. Čím to je, netuším, ale úplně jsem mu propadl.
  Díky!

 2. majkllasky napsal(a):

  Dočetl jsem Pomníky zimy. Nádhera jako vždy. Pět dílů chápu – bude dobré to uzavřít. Ale určitě by to chtělo zhase další takový cyklus. Klidně i pětidílný !

 3. Narg napsal(a):

  Na GRR Martina se vyprdni, to je dneska komercni odpad pro desetilety deti, jako nyni celosvetove ocenovany autor bych vzhlizel k takove tride, jako je Ericksson atd. (ikdyz nevim, je autor potesen, kdyz ctenar precte jeho 12 knih za tyden a pak vaha 4 roky, jestli je precte znova ??), kazdopadne, zase semsi precet obe knihy Algoru a cekam na 3, uz jsem zasel tak daleko, ze jsem si uz i vymyslel vlastni dej, hele tohle by se vam, jako autorum nemelo stavat… 😀

  btw. doufam, ze jsi tam tu Cisarskou Fenu dal, moc ji chci!! (stejne ji uz mam , tak co 😛 )

 4. Jan Hlávka napsal(a):

  G.R.R. Martina beru jako varování, ne příklad k následování. 🙂 Ale díky!

 5. petrsimi napsal(a):

  Když budeš někdy ve skluzu, opakuj si G.R.R.Martin, G.R.R.Martin … a svět bude hned klidější 🙂

  Aby se z tebe nestal druhý Kulhánek 🙂 To abych začal houfně skupovat vou starší tvorbu.

 6. misa1989 napsal(a):

  Na „Pomníky zimy“ už se opravdu těším ^.^

 7. Ena napsal(a):

  Gratulujem k Algoru! Kladivo som prečítala jedným dychom a je to jedna z najlepších kníh tejto série. Ak nie najlepšia.
  Verím, že rok 2017 bude vynikajúci a bude sa ti dariť všetko, na čo siahneš.

Váš komentář: