Algor: Mráz a hry

Title: Mráz a hry
Series: Algor #1
Published by: Brokilon
Release Date: 2013
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Genre:
Pages: 504
ISBN13: 978-80-7456-175-7
Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru.

Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli.

Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry.

Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu.

Buy the Book: Palmknihy

Also in this series: Algor: Tenký led, Algor: Pomníky zimy, Algor: Chlad Chiméry

Seznam postav:

.pdf - pro tisk

.epub - pro čtečky

.mobi - pro čtečky

| Pondělí, 30 září, 2013 v 11:32

18 Comments to “Algor: Mráz a hry”

 1. narg napsal(a):

  tak kde to vazne ??

 2. Misa napsal(a):

  Jak to vypadá s pokračováním?? Nemůžu se už dočkat!! =)

 3. Mila napsal(a):

  Knihu jsem zahlédla náhodou v knihkupectví a padl mi do oka zajímavý obal i název, pročež jsem ji prolistovala a ihned mě zaujala natolik, že promptně skončila v nákupním košíku. Doma jsem se pak od ní několik dnů nemohla odtrhnout…

  Dobře propracované světy, v nichž se děj odehrává, zábavné i překvapivé zápletky, akce a humor, mnoho zajímavých postav, to vše čtivě napsáno – co víc si čtenář může přát?

  Jediné, co bych snad vytkla je, že občas pro mě bylo poněkud matoucí, jak děj v rámci právě se odehrávající scény z ničeho nic přeskakuje z jedné postavy na druhou (a někdy zase po jednom-dvou odstavcích hned zpět). Jednou či dvakrát se mi dokonce stalo, že mi chvíli trvalo, než jsem zjistila, že scéna už je psaná z pohledu úplně jiné postavy než prve. Ale kniha je natolik čtivě napsaná, že toto je spíš jen malá vada na kráse, se kterou se čtenáři rychle srovnají.

  Moje nejoblíbenější dějová linie je ta algorská, což ale neznamená, že by ty ostatní nebyly stejně dobré. Velmi se mi líbí, že je tam plno různorodých postav, neboť i čtenáři jsou různí, takže si mezi nimi jistě každý najde jednu (či víc), která bude jeho srdci nejvíce milá.

  Gratuluji oběma autorům k dobře napsané knize a těším se na pokračování, které však bohužel vyjde později, než by se mi zamlouvalo, neboť už včera bylo pozdě… 🙂

 4. idle napsal(a):

  To ovšem platí pro všechny čtenáře. 🙂

 5. Pantarei napsal(a):

  Jo a úplně nejhorší je, když se chceš dozvědět, co bude dál a autoři to ještě nemají napsané :))

 6. KeB napsal(a):

  Buď rád, že v něm nejsi. Občas je to fakt pakárna… 😉 A z nové knihy nic nemáš, protože už pro tebe nová není.

 7. David napsal(a):

  Sakrys… Tak jinak: co by clovek musel udelat pro to, aby probublal do elitniho klubu beta ctenaru? :-)))

  D.

 8. Jan Hlávka napsal(a):

  Potvrzuji, že zveřejnění bonusových materiálů, pokud nějaké zbudou (nezastírám, že skoro jistě ano), budeme zvažovat až po ukončení celé série. Při našem způsobu psaní se skutečně nedá říct, co ještě použijeme, a navíc by i vyřazené části mohly obsahovat fatální spoilery do dalších dílů. Jinak ale moc díky za podporu! 🙂

 9. KeB napsal(a):

  Davide, tady už se vesele kecá http://www.legie.info/kniha/14771-hlavka-vybiralova-mraz-a-hry/diskuze#zalozky

  Já se k funklubu majora Reeda hlásím též 😀

 10. Jana Vybíralová napsal(a):

  Obávám se, že tady tolik „bonusů“ nebude. Pokud se nám něco líbí a nehodí se to do jednoho dílu, odkládáme to pro případné pozdější použití. Spousta přebytků se tak využije 🙂

Váš komentář: