Mendelovy včely

na Facebookna Twitter
Název: Mendelovy včely
Sbírka: Zákon genu
Vydal: Epocha
Datum vydání: 04/2022
Autor: Jan Hlávka
Žánr:
ISBN13: 978-80-278-0072-8, 978-80-278-1176-2, 978-80-278-1174-8, 78-80-278-1175-5

Britský vědec William Bateson se v roce 1904 vydává do Brna, aby získal Mendelovy včely, které jediné mohou zachránit svět stižený nákazou zvanou zgerb.

Terapie

na Facebookna Twitter
Název: Terapie
Sbírka: Forbes NEXT Jaro 2022
Vydal: Forbes NEXT
Datum vydání: 03/2022
Žánr:

František není spokojený se svým životem. Nová terapie to má změnit, jenže "být lepší" může být velmi relativní pojem.

Francouzská kočka

na Facebookna Twitter
Název: Francouzská kočka
Sbírka: Pevnost 09/2020
Vydal: Nakladatelství Nowakowska
Datum vydání: 09/2020
Žánr:

Po čtyřech letech na útěku se špičkový hacker Jakub Deml vrací domů do Prahy. S sebou má nezvyklou společnost, v patách nelítostného pronásledovatele – a ani Praha už zdaleka není tím, co bývala. Tak trochu kyberpunk, tak trochu post-apo povídka.

Algor: Chlad Chiméry

na Facebookna Twitter
Název: Chlad Chiméry
Série: Algor #4
Vydal: Brokilon
Datum vydání: 2020
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Žánr:
Počet stran: 674
ISBN13: 978-80-7456-492-5, 978-80-7456-493-2, 978-80-7456-491-8

Císařské skříně ukrývají různé kostlivce. Viktorie odhaluje další tajemství svého muže, i nejzáhadnějšího místa algorské říše: Mrtvé díry. V rukou císaře končí také sestry Vanbergovy a Darren Iverson. Nad jejich budoucností visí velký otazník.

Na Viridianu se král Talminis utápí ve výčitkách, zatímco ředitel tajné služby Michail Petrov hledá odpovědi v historii vlastní rodiny. Nepřítel, po kterém pátrá, je však mnohem blíže, než tuší.

Navzdory hrozící menabaranské invazi přilétá na Newell svérázný profesor, odhodlaný dokončit stůj co stůj svůj tajemný výzkum. Také poslední člen oddílu S-19 se zde ukrývá po nezdařené akci, jenže zůstat nenápadný je čím dál těžší. Avriana Danna naopak dělí poslední krůček od neomezené moci a k jejímu dosažení je menabaranský premiér schopný všeho.

Každý něco skrývá. Každý má svůj plán. Mnozí se honí za přízraky, ale některé Chiméry je lepší nenajít.

Skeptik

na Facebookna Twitter
Logo Českého Rozhlasu
Název: Skeptik
Vydal: ČRo Vltava
Datum vydání: 08/2020
Žánr:

Rozhlasová povídka pro všechny, kteří věří v existenci UFO… i ty co na něj nevěří.

Fuška pro slečinky

na Facebookna Twitter
Název: Fuška pro slečinky
Sbírka: Forbes NEXT Jaro
Vydal: Forbes NEXT
Datum vydání: 06/2020
Žánr:

Tajná vojenská akce se chýlí ke konci. Šestici vojáků zbývá maličkost, dopravit jeden náklad na neblaze proslulou pirátskou loď. Jenomže s tou lodí i její posádkou je cosi těžce v nepořádku a fuška pro slečinky se rychle zvrhne.

Algor: Pomníky zimy

na Facebookna Twitter
Název: Pomníky zimy
Série: Algor #3
Vydal: Brokilon
Datum vydání: 2017
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Žánr:
Počet stran: 652
ISBN13: 978-80-7456-333-1

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím.

Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít.

Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná.

Stáhnout seznam postav .pdf

Vrak

na Facebookna Twitter
Název: Vrak
Sbírka: Capricorn 70
Vydal: Brokilon
Datum vydání: 03/2015
Autor: Jan Hlávka
Žánr: ,
ISBN13: 978-80-7456-236-5

Skupina hledačů zabývajících se pátráním po ztroskotaných lodích narazí na cennou kořist, vesmírný křižník s temnou historií. Všichni na palubě jsou ovšem dávno mrtví… nebo ne?

Poprvé publikováno v Ikarii 2005/09.

Algor: Tenký led

na Facebookna Twitter
Název: Tenký led
Série: Algor #2
Vydal: Brokilon
Datum vydání: 2014
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Žánr:
Počet stran: 690
ISBN13: 978-80-7456-216-7

Algorský císařský pár sice přežil pokus o atentát, ale jeho pachatel je stále na svobodě. Císařovna Viktorie se snaží znovu najít klid, jenže daleko od ní se začíná rodit další, mnohem horší spiknutí, do něhož je pomalu zatahován i viridianský král Georg Talminis.

Na Menabaranu si zatím Avrian Dann upevňuje svou moc, s velkorysou podporou sil, o kterých netuší skoro nic, zatímco Nikola a Natalie Vanbergovy prchají na lodi Darrena Iversona z planety. V patách však nemají jen policii, a Newell se jim může namísto bezpečného domova stát vražednou pastí.

V úvodní knize cyklu Algor bylo rozehráno mnoho her. Nyní poznáme, na jak tenký led se všichni hráči vydají, ať už chtějí či nikoliv – i to, pod kým z nich se nakonec prolomí.

Stáhnout seznam postav .pdf

Algor: Mráz a hry

na Facebookna Twitter
Název: Mráz a hry
Série: Algor #1
Vydal: Brokilon
Datum vydání: 2013
Autor: Jan Hlávka, Jana Vybíralová
Žánr:
Počet stran: 504
ISBN13: 978-80-7456-175-7

Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru.

Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli.

Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry.

Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu.

Stáhnout seznam postav .pdf