Chlad Chiméry dokončen

Letošní rok byl na novinky chudý a bohužel už teď musím konstatovat, že se mi v psaní nedařilo tak, jak jak bych si představoval. Přesto mohu oznámit alespoň jednu dobrou zprávu: „Chlad Chiméry“, čtvrté pokračování Algoru, je dokončeno.

Ve skutečnosti byl předposlední díl Algoru dopsán už před několika týdny, ale s Janou Vybíralovou jsme zamýšleli odložit oznámení do doby, než jeho korektury více pokročí. Množící se dotazy na datum vydání nás však přiměly změnit názor.

Bohužel, v tomto ohledu nemáme zcela dobrou zprávu. Ačkoliv všechny korektury budou do Vánoc zcela jistě dokončeny a rukopis odevzdán, kvůli kombinaci předvánoční vytíženosti tiskáren a náročnosti výroby knihy, čtvrté pokračování Algoru vyjde až počátkem roku 2020. S naším nakladatelem Robertem Pilchem jsme se shodli, že než za každou cenu stihnout Vánoce a něco při tom pokazit, bude lepší nic neuspěchat, aby byla kvalita stoprocentní. Oba nás tento odklad přesto mrzí a omlouváme se za něj.

Co se dalších informací týče, některé prozradíme průběžně v příštích týdnech, jak budou práce pokračovat a termíny i detaily se dále zpřesňovat. Už nyní mohu říct, že „Chlad Chiméry“ bude rozsahem skoro jistě dosud nejdelší díl Algoru, a v mnohých ohledech také nejkomplikovanější. Máme zpět skoro všechny postavy z minulých dílů, plus pár nových. Máme akci, třebaže se tentokrát odehrává většinou na povrchu planet. Poprvé zblízka spatříme Mrtvou díru – a mnoho, mnoho dalšího. Také už máme vybraný obrázek, jejž bychom rádi měli na obálce, ale jednání o něm dosud probíhají, proto ho zatím nechceme ukazovat.

V každém případě doufáme, že dlouhé čekání, jemuž jste byli vystaveni, bude stát za to.

Ostatní | Sobota, Říjen 12th, 2019 v 6:59

3 Comments to “Chlad Chiméry dokončen”

 1. Jan Hlávka napsal(a):

  Děkuji, opraveno.

 2. JVjr napsal(a):

  FYI FWIW skloňuje se to „obrázek, jejž“. http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=jen%C5%BE_1

 3. ag napsal(a):

  Díky za informaci; teď už mi snad nehty dorostou.
  Celou pentalogii doporučuju posléze svázat ručně v lidské kůži.

Váš komentář: