Chlad Chiméry dokončen

na Facebookna Twitter

Letošní rok byl na novinky chudý a bohužel už teď musím konstatovat, že se mi v psaní nedařilo tak, jak jak bych si představoval. Přesto mohu oznámit alespoň jednu dobrou zprávu: „Chlad Chiméry“, čtvrté pokračování Algoru, je dokončeno.

Ve skutečnosti byl předposlední díl Algoru dopsán už před několika týdny, ale s Janou Vybíralovou jsme zamýšleli odložit oznámení do doby, než jeho korektury více pokročí. Množící se dotazy na datum vydání nás však přiměly změnit názor.

Bohužel, v tomto ohledu nemáme zcela dobrou zprávu. Ačkoliv všechny korektury budou do Vánoc zcela jistě dokončeny a rukopis odevzdán, kvůli kombinaci předvánoční vytíženosti tiskáren a náročnosti výroby knihy, čtvrté pokračování Algoru vyjde až počátkem roku 2020. S naším nakladatelem Robertem Pilchem jsme se shodli, že než za každou cenu stihnout Vánoce a něco při tom pokazit, bude lepší nic neuspěchat, aby byla kvalita stoprocentní. Oba nás tento odklad přesto mrzí a omlouváme se za něj.

Co se dalších informací týče, některé prozradíme průběžně v příštích týdnech, jak budou práce pokračovat a termíny i detaily se dále zpřesňovat. Už nyní mohu říct, že „Chlad Chiméry“ bude rozsahem skoro jistě dosud nejdelší díl Algoru, a v mnohých ohledech také nejkomplikovanější. Máme zpět skoro všechny postavy z minulých dílů, plus pár nových. Máme akci, třebaže se tentokrát odehrává většinou na povrchu planet. Poprvé zblízka spatříme Mrtvou díru – a mnoho, mnoho dalšího. Také už máme vybraný obrázek, jejž bychom rádi měli na obálce, ale jednání o něm dosud probíhají, proto ho zatím nechceme ukazovat.

V každém případě doufáme, že dlouhé čekání, jemuž jste byli vystaveni, bude stát za to.

14 komentářů k “Chlad Chiméry dokončen

 1. Můžu se zeptat, bude Chlad chiméry dostupný jako ebook (a na jakém eshopu?) ve stejnou dobu jako vyjde papírová kniha? Nebo si budu muset koupit papírovou/čekat déle? A případně o kolik déle?

 2. Patrik: Dostupný bude zcela jistě, především na Palmknihách. Nakladatelství Brokilon se vždy snaží, aby ebook vyšel současně, anebo ještě o pár dnů dříve než papírová kniha. Ne vždy se to podaří podle plánu, protože tady to prostě závisí na Palmknihách, zda data zpracují dostatečně včas, ale i tak případné zpoždění bývá v rámci dnů, nanejvýš jednoho týdne.

  1. To nezáleží na nás. Nakladatelství Brokilon se audioknihami nezabývá, tudíž by nás musel oslovit někdo, kdo je vydává. Problém je však s délkou Algoru. Technicky i finančně by to bylo asi dost náročné, takže i když bychom byli rádi, nepovažuji za pravděpodobné, že Algor někdy ve formátu audioknih bude.

 3. Je to už pár týdnů, máte update? Třeba, jestli se to stihne v lednu? A samozřejmě moc děkuji a těším se. Přečetla jsem si všechny tři díly a musím říct, že tomu třetímu nejvíc uškodilo, jak jsem se těšila a četla ho děsně rychle. Při druhém čtení jsem si ho užila neskutečně a objevila spoustu věcí. Ke čtvrtému přistoupím jinak, přečtu si rychle a pak rovnou ještě jednou na to užití 😀

  1. Podle dohody musí být rukopis odevzdán ještě před Vánoci, dál už to bude v rukou Brokilonu. Prozatím bych řekl, že korektury pokračují dobře – včetně odborného dohledu.
   Korektury

 4. Osobní dohled je roztomilý, ale trochu selhává – nebo je příliš přísný – jestli můžu dle informací z Brokilonu soudit. 🙂

  Držím pěsti, ať se vám to konečně podaří dorazit.

 5. Začátek roku 2020 je už dáááávno za námi a pořád nic? Jsou nějaké nové informace? To čekání je sice pohodlné, ale vleče se to. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *