Pomníky zimy přichází a nová anketa

na Facebookna Twitter

Dnes oficiálně vychází „Pomníky zimy,“ třetí pokračování Algoru. Co se e-knihy týče, došlo bohužel k jakými zmatkům při komunikaci mezi nakladatelstvím Brokilon a Palmknihami, v důsledku kterých je přislíbena na zítra. Na jeden den tedy musíte vzít zavděk pouze papírovou verzí.

Je těžké napsat k „Pomníkům zimy“ něco nového, co by už zde nebylo napsáno dřív. Práce na nich se protáhla déle, než jsme chtěli, a rozhodně déle, než považujeme za vhodné. Rozsah je opět velký, postav i propojení na minulé díly mnoho, což při čase uplynulém od „Tenkého ledu“ samozřejmě znesnadňuje orientaci. Z toho důvodu je zde nyní nová anketa, ve které máte možnost zvolit si podobu seznamu postav (stejně jako jeho případnou neexistenci) pro poslední dvě části. Připouštím, že osobně nejsem velkým zastáncem podobných seznamů, nejde-li o nějaké skutečně gigantické ságy se stovkami aktérů, do kterých má Algor velmi daleko, budeme však s Janou respektovat vůli čtenářů.

Prozatím si také můžete zde na stránkách Algoru stáhnout seznamy postav pro první i druhý díl. Doporučuji ovšem stahovat jen ty ke knihám, které jste už přečetli, anebo momentálně čtete. Mohou totiž nést potenciálně nevítané spoilery v podobě náznaků, koho potká ta smůla, že se dalšího dílu již nedožije. Navíc ne všechny postavy se časem ukáží být tím, kým se zdály na počátku.

Tím se dostáváme k tomu, co bude dál. Práce na předposlední části Algoru, „Chlad Chiméry“ už začaly. Musím přiznat, že zatím pokračují pomalu, potýkáme se s několika dějovými i logickými zádrhely, ale začátek je pokaždé těžký. Výhledově bychom velmi rádi knihu dokončili dříve, než „Pomníky zimy,“ alespoň do osmnácti měsíců k úplnému vydání. Doufáme, že se nám to podaří – a samozřejmě, že budete s výsledkem spokojeni.

V minulosti jsem několikrát do článku u příležitosti vydání knihy napsal coby „upoutávku“ její poslední větu. Chtěl jsem to udělat i nyní, než mi došlo, že sama poslední věta „Pomníků zimy“ by byla opět tak těžkým spoilerem, že by mne nejspíš řada z vás měla chuť potěšit studenou večeří. Takže nezbývá, než abyste si ji přečetli sami.

Ať se vám „Pomníky zimy“ líbí!

6 komentářů k “Pomníky zimy přichází a nová anketa

  1. Nádherná série. Osobně by se mi ale seznam postav atd. líbilo na začátku knihy. V e-booku si toho totiž nevšimnu než dojdu ke konci a už se mi bohužel párkrát stalo, že jsem dočetl nějakou fantasy knihu do konce a následně jsem zjistil, že na konci je mapa.

  2. Dobry deň, pred chvíľou som dočítal pomníky zimy (mraz a hry som začal pred 3 týždňami ) a všetky časti boli fantastické!!! Bol som však v tom že je to trilógia a záver mi privodil takmer infarkt. Už viete presnejšie kedy sa mozem(e) tešiť na chlad chimery? 🙂 Ďakujem, Peter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *