Rozhlasová povídka a další novinky

na Facebookna Twitter
Logo Českého Rozhlasu

Autorské předsevzetí, které jsem si pro letošní rok dal, bylo vrátit se kromě Algoru také k psaní povídek, které mi popravdě řečeno trochu chybí. Takže jak vypadá situace a také budoucí plány?

První z letošních povídek, military miniatura Fuška pro slečinky, již vyšla. V zářijovém čísle časopisu Pevnost můžete očekávat další, s o něco větším rozsahem, tentokrát ovšem spíše post-apo s trochou kyberpunku. Francouzská kočka nás zavede do Prahy, která už rozhodně není, co bývala, a kam se vrací pronásledovaný nájemný hacker s poněkud nezvyklou společností. Samozřejmě doufám, že se vám všem povídka bude líbit, ale skutečná novinka přijde ještě o pár dnů dříve.

28. srpna si ve 13:30 budete mít možnost vyslechnout na rozhlasové stanici Vltava moji čtenou povídku Skeptik. Povídka završuje program týdne české science fiction a musím přiznat, že se na ni velmi těším, protože by mě nikdy nenapadlo, že se mi něco podobného někdy podaří. Pokud premiéru nestihnete, repríza se bude vysílat ve stejný den ve 23:00 a povídka bude také týden k dispozici na stream kanále Českého rozhlasu.

A nakonec se samozřejmě nelze nezmínit o Algoru. Přesné datum vydání Chladu Chiméry dosud nebylo stanoveno, nicméně stále platí, že se tak stane v září. Před několika dny jsme také s Janou odevzdali první samostatnou povídku z Algoru. Studená bestie se odehrává zhruba dvacet let před dějem knih, kdy Algoru dosud železnou rukou vládne Vitalij Korwarian a mladý Andrej se svým bratrem Ivanem si dopřejí výlet do Vanerlinských hor, který rozhodně nepůjde podle plánu. Povídka by měla vyjít ve sbírce českých SF povídek nakladatelství Brokilon počátkem roku 2021.

To je prozatím všechno. Sice ještě mám pár plánů v záloze, ale jejich realizace je zatím příliš vzdálená, aby mělo smysl o nich mluvit. Ještě jednou doufám, že se vám vše, co se chystá, bude líbit a děkuji všem čtenářům za přízeň.

3 komentáře k “Rozhlasová povídka a další novinky

  1. Děkujeme za info, září bude teda pestré 🙂 Algor . to už je 7 let od vydání prvního dílu! Budu si ty předchozí 3 muset dát znovu. Anebo si ho teď koupím, a počkám na 5. Což jsem teď ke konci udělal s Myceliem, jenže Vilma se rozhodla napsat dodatek, takže čekám dál 😀

  2. I když vím, že CHCH vyjde až v září, stejně poslední měsíc netrpělivě kontroluji každý newsletter z Palmknih, jestli náhodou… Vím, že už jsem se tu ptal a dostal i odpověď, ale kdyby někdytřeba Algor vyšel v audiopodobě stejného zpracování jako Mycelium, to by byla fakt pecka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *