Bůh strachu na cestě, Pomníky zimy před dokončením

na Facebookna Twitter

Přišel čas napravit příspěvkový deficit, který jsem od Nového roku nabral, a poskytnout menší hlášení všem nedočkavým.

První zprávou, kterou nejspíš mnozí z vás už zaznamenali je, že byl dokončen „Bůh strachu,“ můj román ze světa Jiřího Pavlovského „Kladivo na čaroděje.“ Kniha je prakticky hotová, proběhly závěrečné redakční korektury, na světě je také obálka. V nejbližší době odejde na zlom a do tiskárny. Redakce byla opravdu pečlivá a velmi tolerantní ke všem mým výmyslům včetně veršujícího záporáka. Protože bylo rozhodnuto, že vyjde nejprve jako knižní příloha srpnové Pevnosti, můžete se na ni těšit na konci července, samostatně pak v průběhu srpna. Věřím a doufám, že příběhem nebudete zklamáni. Dojde na prastaré magické artefakty, démony, přízraky minulosti vytahující ostré drápy, i mocná kouzla schopná změnit k nepoznání celý svět. A možná přijde i papoušek.

Taktéž před dokončením je třetí část Algoru, „Pomníky zimy.“ Zde je samozřejmě práce o dost náročnější, ale v době, kdy toto píšu, zbývá odhadem jen třicet až padesát stran, tedy část finále, epilogy a doplnění drobností. Můžete se opět těšit na císařskou linii, poodhalí se tajemství Michaila Petrova a jeho rodiny, a nesmí chybět ani Darren Iverson s Nikolou a Natálií, kteří skončí někde, kde opravdu nechtěli. Pracujeme s Janou usilovně každý den, pokud nás zrovna neklátí chřipka nebo jiné choroby, intenzivně probíhá též výběr vhodné obálky. Vzhledem k tomu, že už teď jsme s původně daným termínem daleko pozadu, nechci slibovat žádný další, nicméně jsme už opravdu blízko. Nebudu raději spekulovat ani o délce, neb z odhadu by náš nakladatel patrně neměl radost, ale na případné ucpání díry ve zdi bude nejspíš kniha opět dosti vhodná. O dokončení rukopisu i dalších krocích zde budeme samozřejmě informovat.

Jsem si vědom, že v podstatě stále  pouze doháním dluhy z minulého nevydařeného roku. Snažím se však, aby byly splaceny co nejdříve a děkuji všem za trpělivost i přízeň, kterou nám zjevně zachováváte. Čtu vaše zprávy zde i jinde a opravdu velmi si jich vážím. Doufám, že vaši důvěru nezklamu.

4 komentáře k “Bůh strachu na cestě, Pomníky zimy před dokončením

 1. Už sa teším, aj na Kladivo, aj na nový Algor. Dúfam, že ho čoskoro dopíšeš.
  A hlavne prajem čo najvydarenejší rok. 🙂

 2. Algor bude pod stromeček!
  Algor bude pod stromeček!

  Asi si budeme muset koupit dva výtisky (a dát si je navzájem), jinak nás namísto klidných svátků čeká rvačka o první přečtení. Držíme palce!

 3. Ahoj Jendo,
  gratuluji k dopsání pastiše „Kladiva“ a děkuji za info ohledně Algoru. Nenaplněný termín plně chápu, právě se horečně snažím dopsat jednu monografii a v knihiovně smutně leží tři rukopisy, které jsem slíbil kolegům hned po Novém roce pročíst a připravit k vydání. Mezitím už se ozval kamarád ohledně další mé knihy, se slovy: „Tak kdy už to dopíšeš, potřeboval bych příspěvek na 60-80 stran, ale nechci Tě honit…“ 🙂

  Takže přeji, ať se Ti daří (ve spolupráci s Janou i samostatně) ve Tvé bohulibé literární činnosti, myšlenky a nápady neustále nechť útočí na Tvou klávesnici, pomocí které protékají do všech textů. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *