Guestbook

Přidejte váš vzkaz

 
 
 
 
 
Pole označená * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Je možné, že se váš příspěvek zobrazí až po našem schválení.
Pokud chcete u svých příspěvků na tomto webu zobrazovat ikonku, založte si účet na gravatar.com a ikonku tam nahrajte, bude se pak zobrazovat v návaznosti na váš email.
651 entries.
Nevada Nevada napsáno 16 července 2022 at 5:15 pm
Není něco nového ohledně vydání sbírky, kde bude povídka z Algoru?
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 7 června 2022 at 6:53 pm
I když jsem sem dlouho nic nenapsal, stále to zde sleduji a děkuji s Janou za všechny pozitivní ohlasy. K otázce překladu Algoru do jiných jazyků: Nějaké předběžné plány jsou, ale ty se budou realizovat až po dokončení série. Teď je prioritní dopsat "Ledopád", pak se uvidí.
anzik anzik napsáno 6 června 2022 at 3:37 pm
Nedělá, nebo nechystá se překlad Algoru také do cizích jazyků? Dělám sérii reklamu kde můžu, ale v zahraničí si česky nepřečtou.
narg narg napsáno 16 května 2022 at 7:24 am
btw pokud se vám něco nelíbí na Algoru, můžete vynadat autoru zde https://www.knihovnaberoun.cz/fantasticon/ 21.5. v Berouně. případně ho můžete i chválit, ale to bych nedělal, aby nezpych
Nevada Nevada napsáno 29 dubna 2022 at 7:12 pm
Mimochodem, "generál" Weber právě pochopil, kam až to dopracoval. Vydávám se vstříc Pomníkům zimy.
Nevada Nevada napsáno 29 dubna 2022 at 7:05 pm
"Čtenářsky dozrál" snad ani ne. Spíš o schopnosti akceptovat způsob vyprávění.
narg narg napsáno 27 dubna 2022 at 6:25 am
ja se k tomu vratil asi po 10 letech, asi to chce, aby k tomu člověk " čtenářsky dozrál", aby to plně docenil, je fakt, že pro děti to moc není..
Nevada Nevada napsáno 26 dubna 2022 at 3:54 pm
Z Malazu jsem četla první tři díly. Slíbila jsem si, že to někdy dočtu, resp. začnu číst znovu a dočtu až do konce, ale přemlouvám se k tomu stěží, pořád to odkládám. Nemám problém s rozsahem stran, ale se začátky těch knih. Každá z nich mi prvních cca 20 % přišla hrozně těžkopádná a nezáživná. Pak se to rozjede a závěry má Erikson naopak přímo skvostné.
narg narg napsáno 25 dubna 2022 at 6:42 am
no, on Malaz neni pro každého, je to docela extremni čtení a hlavne je nutne přečíst celou ságu, což je 10 knizek, každá 600+ stran, takže ne každej to unese, ale musím ocenit zdejšího autora, který tam dělá korekce a přepsal čtvrtku prvního dílu, budiž mu Země lehká, protože všech 10 dílů nedá, a žádnej Algor už nebude 🙁
Nevada Nevada napsáno 23 dubna 2022 at 12:32 pm
Můj seznam knížek ke čtení a seriálů a filmů ke sledování je dlouhý jako algorská výroční přehlídka. A co udělám já? Ano, začnu počtvrté číst Algor. Říkala jsem si, no tak dobře, stejně kvůli práci teď na čtení není tolik času, budu si vždycky večer chvilku číst něco známého, Mráz a hry mi tak akorát vyjdou do konce dubna, kdy mi skončí uzávěrky. Mno, tak jsem u třetí kapitoly Tenkého ledu...
Nevada Nevada napsáno 23 dubna 2022 at 12:22 pm
@narg: Dobré ráno. vašnosti :))
narg narg napsáno 22 dubna 2022 at 6:42 am
z Černé Díry, přináším dary budoucnosti https://www.planeta9.cz/malazsk%C3%A1-kniha-padl%C3%BDch
Fi Fi napsáno 21 dubna 2022 at 11:01 am
Tak Zákon genu jsem už našla https://www.kosmas.cz/knihy/506312/zakon-genu/, Forbes snad ještě seženu https://forbes.cz/povidka-spisovatele-jana-hlavky-o-tom-ze-byt-lepsi-je-hodne-relativni-pojem/ a na ten delší článek se nepřestávám těšit 🙂 Krásné jaro všem!
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 10 března 2022 at 6:41 pm
Během týdne až dvou napíšu zase po delší době větší článek (jen co budou ujasněny termíny některých věcí), prozatím je krátce o tom, co se vaří nebo je už uvařeno. "Mendelovy včely", povídka v antologii "Zákon genu" vyjde během několika měsíců. "Terapie", kratičká povídka v časopise Forbes NEXT, datum vydání snad již brzy. "Studená bestie", první samostatná povídka z Algoru by měla vyjít zcela jistě letos. Další algorské překvapení, na kterém jsme s Janou pracovali několik měsíců a snad trochu zmírní abstinenční příznaky fanoušků při čekání na finále, ale zatím o něm nechci mluvit. Zůstaňte naladěni, neumřel jsem, stále píšu a moc děkuji všem za zájem!
Regina Regina napsáno 9 března 2022 at 7:52 pm
Dobrý den! Právě jsem dočetla zatím poslední díl série Algor a jsem tak nadšená, až jsem úplně nešťastná, že není další pokračování. Jako ostatní jsem napnutá a nemůžu se dočkat. Ráda bych se tedy zeptala, jestli třeba už nevíte, kdy se můžeme na pokračování těšit? Děkuji a budu se těšit!
Nevada Nevada napsáno 6 března 2022 at 8:47 pm
No, pak bude rok 2023.
narg narg napsáno 4 března 2022 at 2:55 pm
rok 2022 a co dal ??
Lada Lada napsáno 6 února 2022 at 9:53 pm
Cyklus jsem četla už před pár lety a teď, po vydání nového dílu, jsem si ho celý zase zopakovala. Můj bože, to je neuvěřitelný! Napnutá až do poslední řádky. Nadšená z každé stránky. Vynikající práce!
Fi Fi napsáno 10 ledna 2022 at 10:34 pm
Těšila jsem se na nějaké "Rok 2021 a co dál...", chápu, že situace je na houby a složitá, ale mám potřebu autorům napsat že na ně myslím, držím jim palce a na první povídku i celou antologii se těším, no na další též. Držte se 🙂
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 18 prosince 2021 at 7:17 pm
Napsaná a odevzdaná je "Studená bestie", první samostatná povídka z Algoru ode mne a Jany. Měla by vyjít v antologii Brokilonu, ale vydání se zpozdilo kvůli nedostatku papíru a technickým komplikacím. Druhá, mnohem delší algorská novela, prozatím bez názvu, je těsně před dokončením. Já sám napsal povídku do chystané antologie u příležitosti výročí J.G. Mendela, ale zatím nemám zprávu, zda byla přijata. Pokud ano, vyjde v příštím roce.