Guestbook

Přidejte váš vzkaz

 
 
 
 
 
Pole označená * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Je možné, že se váš příspěvek zobrazí až po našem schválení.
Pokud chcete u svých příspěvků na tomto webu zobrazovat ikonku, založte si účet na gravatar.com a ikonku tam nahrajte, bude se pak zobrazovat v návaznosti na váš email.
655 entries.
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 19 března 2020 at 11:56 am
Fiona: Speciálně tuto podobnost shledávám až mrazivou, protože v "Chladu Chiméry" se o ní píše zas o trochu víc - a ty pasáže vznikly přitom někdy před rokem, tedy dávno před Covid-19.
Fiona Fiona napsáno 17 března 2020 at 12:21 pm
Tak přemýšlím, jestli jsme si Žlutou skákavku nepojmenovali Covid-19 a o to víc chci vědět, jak to s našimi potomky dopadne... (nemusím to dávat mezi tagy , že ne? :))
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 17 února 2020 at 2:43 pm
Tak jednoduše to bohužel nefunguje. Redakční práce zvlášť u tak dlouhé knihy potřebují čas. Gramatická korektura, předtisková příprava, obálka, všechno nějakou dobu trvá. Jakmile budeme znát jakýkoliv termín nebo nové informace, dáme vědět.
narg narg napsáno 17 února 2020 at 9:54 am
tak kde to vazne ??
malenka malenka napsáno 9 října 2019 at 9:35 am
Zdravím, na Brokilonu přesunuli 4. díl Algoru na rok 2020. Vážně už je jisté, že se to do letošních Vánoc nestihne?
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 22 září 2019 at 1:44 pm
Velice hezký pohled! Děkujeme! 🙂
Narg Narg napsáno 22 září 2019 at 9:05 am
Tady jsem si dovolil jednu z vlastní zahrádky https://ibb.co/kBH7f2D
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 5 září 2019 at 5:49 am
Dokončeno je odhadem 98%, zbývá už jen menší část jedné finálové linie a epilogy. A poté korektury, samozřejmě. Jestli se to stihne k Vánocům nevím, ale rádi bychom. Jinak, bude to zřejmě dosud nejdelší díl...
Malagian Malagian napsáno 3 září 2019 at 8:02 pm
Přehoupli jsme se do třetí třetiny roku a faktor těšení je na maximu! A otázka je zřejmá: stihnete do Vánoc? 🙂
Kateřina Kateřina napsáno 26 června 2019 at 6:49 pm
Kutululu - jj, ediční plán Brokilonu dokonce prozrazuje, že na podzim (teda loni tam bylo něco podobného, ale pssst!). A počet stran cca 600 - no, to bude dlouhá noc... 🙂 http://www.brokilon.cz/cs/articles/326/jan-hlavka-jana-vybiralova-chlad-chimery A snad tím autory neurazím, když si troufnu odhadnout, že nejen, že CHCH na rozdíl od ASOIAF bude, ale taky že bude určitě i mnohem lepší než poslední dvě série GOT. Algor by si zasloužil širší publicitu... PS: Škoda těch Psů/psů...
kutululu kutululu napsáno 18 června 2019 at 11:27 am
Zdravím a držím palce s finišem Chiméry. Na Algor jsem velmi rychle namotal svoji manželku i svého taťku a nedočkavě (ostatně jako všichni tady v diskuzi) vyhlížíme vydání dalšího dílu. Nebudu se ptát, kdy už to konečně bude, protože - na rozdíl od dalšího dílu Písně ledu a ohně - vím určitě, že to bude :).
Fiona Fiona napsáno 17 června 2019 at 7:39 pm
Děkuji moc 🙂
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 16 května 2019 at 7:16 am
Fiona: Dva dny jsem se teď snažil ten soubor najít, bohužel marně. Problém je, že "Zatmění" vzniklo z velké části na psacím stroji a do počítače se přepisovalo z papírů, přičemž většina toho zmizela s původním notebookem. Pár artefaktů z té doby jako odmítnutou historii Kovářů Rovnováhy jsem našel, ale toto naneštěstí ne. Pokud bych na to náhodou narazil ještě někdy v budoucnu, dám vědět.
Fiona Fiona napsáno 8 května 2019 at 6:33 pm
Nezlobte se, že tu s tím spamuju, když všichni čekají na to české GoT: našla jsem, že na požádání lze zaslat plnou verzi pasáže, "kde si Kovář čte knihu o upírských dějinách" z JFK9, dá se o to požádat touto cestou? Jeden netuší, zda diskusi přes 10 let starou ještě autor bude číst :).
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 8 května 2019 at 8:27 am
Děkuji moc za vzkazy i pochvaly a omlouvám se za odmlku. K dotazům: 1.) V "Chladu Chiméry" jsme s Janou uprostřed finále. Už zbývá vlastně jen věci správně uzavřít, a ani víc nemůže, protože délka už zas narostla tak, že se blíží limitům technické vyrobitelnosti knihy. 2.) Odkud se brala jména do Algoru bude jednou téma na samostatný článek, ale až série skončí. Prozatím - ne, Gottliebové nejsou podle psího šamponu, i když je to kouzelná shoda. 🙂
Kateřina Kateřina napsáno 29 dubna 2019 at 1:08 pm
Jsem na tom stejně jako Martina. Všichni teď řeší 8. sérii GOT - no dobrý, ale je to jen takové drobné rozptýlení při čekání na hlavní událost letošního roku: Chlad Chiméry. Na ten se těším nesrovnatelně víc! 🙂 PS: Gottliebové jsou pojmenováni po značce psího šamponu, že? 😀
Martina Martina napsáno 24 dubna 2019 at 9:46 am
No... taaaak. Už tam budeme? 🙂 Kdy už tam budeme... Mami, už tam budem? Připadám si jako naše nedočkavé děti, prosím kdy už... ? Už? 🙂
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 25 března 2019 at 3:25 pm
Děkujeme. 🙂 Aktuálně chybí přibližně tři kapitoly do konce. Teď nás bohužel oba vyřadila z provozu chřipka, ale hýbeme se. Jak rychle dokážete přečíst Pomníky zimy, to ovšem nevíme. 🙂 Až bude něco nového, napíšeme zprávu.
Fiona Fiona napsáno 21 března 2019 at 2:14 pm
Krásný první jarní den! Už to nevydržím se nezeptat, jak to vypadá? 🙂 Mohu začít číst Pomníky a akorát se pročtu k pokračování?
Jan Hlávka Jan Hlávka napsáno 21 prosince 2018 at 3:40 pm
Omlouvám se za zpoždění v odpovědích, mám toho teď hodně. Algor 4 je dokončený zhruba ze dvou třetin, takže k vánocům se už bohužel nestihne. Více napíšu v "novoročním" článku.