Obálka Zpěvu lamie ještě jednou

na Facebookna Twitter

Datum vydání „Zpěvu lamie“ bylo definitivně určeno na 22.2.2012, jak už jsem psal coby krátkou zprávu vedle, a na JFK blogu se objevila oficiální obálka od Petra Vyorala. Nicméně kolem obálky došlo k zajímavé situaci, která mne přiměla věnovat tématu tento samostatný článek.

Na web JFK fans se obrátila výtvarnice Radana Pavelková s prosbou, zda by mohla vytvořit obálku k některému z JFK knih. Bohužel, místo už bylo tehdy „obsazeno,“ a tak vznikl návrh na „experiment:“ Radana Pavelková dostala ode mne stejné podklady co Petr Vyoral a nezávisle na něm vytvořila alternativní obálku „Zpěvu lamie,“ kterou si můžete prohlédnout jak na stránkách JFK fans, tak níže zde.

Za sebe musím říct, že mne ty obrázky velmi potěšily a její práci pokládám za lepší než originální JFK obálku. Problém je, že Petr Vyoral sice vytvořil pěkný obrázek, ale s dějem knihy souvisí pouze zcela okrajově a k mým námitkám nebylo redakcí přihlédnuto. Zobrazené zařízení tak Radana Pavelková nejen vystihla mnohem lépe, ale její kresby mají i určitou „gigerovsou“ atmosféru, která mi velmi pasovala k tónu, jakým je „Zpěv Lamie“ napsán.

Opravdu se už těším, až kniha vyjde a čtenáři budou moci rozdíly v obálce porovnat vzhledem k ději. A velmi děkuji Radaně Pavelkové za její práci i redakci JFK za to, že tento experiment umožnila.

18 komentářů k “Obálka Zpěvu lamie ještě jednou

 1. A tak kdyby šlo čistě o estetický dojem, docela bych váhala, která obálka se mi líbí víc, pěkné jsou všechny návrhy.
  Pak je tu ovšem ta námitka podobnosti s popisovanými objekty, no…

 2. Jelikož tu Borgdog dneska není, dovolím si dát sem úryvek z popisu sama: Základ tvořila třímetrová kabina se dvěma sedadly vedle sebe opatřenými bezpečnostními pásy. Shora je chránil skleněný překryt, takže to celé mírně připomínalo kokpit letadla bez křídel.

 3. Vyoralova obálka se mi pro svou atmosféru líbí víc, nicméně když jsem se díval na další práce Radany Pavelkové, určitě bych si od ní dokázal nějakou obálku k JFK představit.

 4. Pantarei, víš, že mě docela serou tyhle výkřiky o redakcích a brýlích? Petr Vyoral už udělal pár dost dobrejch obálek a to, že zas někoho napadáš (asi jinak neumíš komunikovat, což máš docela blbý), svědčí o tobě jako o člověku trošku postiženém… – Aale prostě někomu se víc líbí jedna obálka a někom,u druhá. To je jako se vším. S  tím se buď smiř, a nebo jeď do Severní Koreje – tam se všechno musí líbit stejně všem…

  Bože, ten Honza mám fakt smůlu na takovýhle přiblblý křiklouny a výkřiky. Tohle jsou, Honzo, fanoušci na hovno, věř mi… Nikam tě neposunou, jen ti pomáhají udržovat tvý případný deprese….

 5. Pro JWP: Zpomal. Za prvé, tady nejde JEN o to, která obálka se mi líbí víc, ale i o to, že ta Petrova prostě neodpovídá popisu v knize. Ty jsi její rukopis četl, takže to víš stejně dobře jako já. A za druhé – PŘEDEVŠÍM – pouštíš se tu do lidí, kteří nejsou jen mí fanoušci, ale i moji přátelé. Vedle v guestbooku jsi urazil mou dlouholetou spoluautorku, a také s Pantarei jsem napsal pár povídek, včetně jedné JFK. Oceňuji tvé zastání, ale všeho s mírou.

 6. Nesmíš mít Honzo kamarádky měkkoty. Když někdo holt jako ona zaútočí a já na to řeknu, že mě serou tyhle výkřiky (ne ona) , to ještě neznamená, že si nevážím jeho (jejího) názoru – i když ho má jinej.
  🙂
  A já nikdy nezpomaluju, Honzo, přece mě znáš 🙂 A jestli to někde bere zas tak až moc vážně, ať si trhne. Já tyhle hry na uražený a odražený a zaražený (prdy) nehraju…
  Ať mě holka taky pošle do hajzlu a až ji uvidím, milerád ji políbím ručku.

  A jinak jsi v JFK 27 na prvním místě mezi chlapama, co se o ten díl zasloužili (zasloužili se o vlast :). První mezi ženskejma je naše milá Františka 🙂 Čus dracus!

 7. A hergot – až teď jsem si všimnul odpovědi pantarei !

  Prosím a za málo , má lásko :-*
  Psychoanalýza a Freud, to jsou spojené nádoby, kurva! Měj se krásně, holka – ale ta obálka Vyorala se mi líbí víc :-)))

 8. JWP: Myslím že si nikdo nestěžoval že je uražený. Že urážíš je očividné, takže tuším že, Jan Hlávka reagoval spíše podle toho. Mimochodem moc operuješ s pojmy chlapi a ženské. Takže co? Nemáme dobré vstahy se ženami? Veř mi stopy vedou k matce, kojení, lásce..chlapáku…
  Aneb jak říká Sapkowski „silný na hubě“.. tak mi to připadne. Obálka od Vyorala dala knize vzhled brakovky za 5kč. Dle vkusu se dá dost usuzovat že?Pane pětikoruno.

 9. tak honzo čau, tady můžeš s těmi onanistami pokračovat, já sem už fakt netáhnu. Hodně zdaru s chytrolínama, co znají sapkowskýho.

 10. zarathustrovi – a protože nemám vkus, proto dloudobě podporuju Honzu a proto ho osobně prosazuju do téhle „brakové“ řady“ soudruhu.
  Pan pětikoruna

  P.S. jsem rád, že sem budou chodit lidi z www Agent.JFK hlasovat, aby viděli, jakou dogmatickou svoloč má Honza na svých stránkách. Že to není jen trhlej Vztekloun, ale celá armáda (asi 5 chudáků)

  Tohle sem už píšu jen kvůli ostatním čtenářům JFK – není nad to vidět někdy pod pokličku….

 11. Pozoruji, co se tu děje a pomalu se mi to přestává líbit. Upozorňuji všechny účastníky bez rozdílu, že pokračování flamu bude mít za následek zákaz další diskuze pod tímto článkem.

 12. Po přečtení Lamie musím říct, že menší kapsle, jak ji stvárnila RP odpovídá více popisu v příběhu. Rozdíl je jako mezi mikrobusem a VW broukem. Nicméně to nemění nic na tom, že se mi Vyoralova obálka líbí graficky o něco více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *